Kaip viskas atrodo šalia namų

0
192

Vilniaus rajono savivaldybė dar 2016 m. rudenį paskelbė apie sėkmingai nauja danga išlietus daugiau nei tris kilometrus gatvių ir kelių. Tačiau šiandien kai kurios iš jų jau atrodo apgailėtinai ir laukia naujų kelininkų brigadų. Ar bus atliekamas tokių kelių auditas kaip ir didžiųjų šalies susisiekimo arterijų – neaišku.

Krašte daugybė sparčiai besiplečiančių kaimų ir gyvenviečių, Į kurias mielai keliasi naujakuriai, o statybų tempai kasmet auga kaip ant mielių. Tačiau prieš kelerius metus naujai išasfaltuotos dangos tegali atlaikyti lengvųjų automobilių eismą. Tuo tarpu nauju keliu beveik visose vietovėse naudojasi ir sunkioji, į statybas atvykstanti, technika, nes kito privažiavimo paprasčiausiai nėra.

Šiuo metu įgyvendinami arba jau įgyvendinti projektai:
Nemėžio seniūnijoje Nemėžio kaime esanti Vyšnių gatvės 200 m kelio atkarpa, kuriai išasfaltuoti iš savivaldybės biudžeto lėšų skirta virš 10,5 tūkst. eurų (bendra suma – 21 122 Eur);
Riešės seniūnijoje Didžiosios Riešės kaime Vanaginės gatvės 189 m kelio atkarpa, kuriai išasfaltuoti iš savivaldybės biudžeto lėšų skirta virš 5 tūkst. eurų (bendra suma – 10 732 Eur).
Avižienių seniūnijoje Avižienių kaime Kernavės gatvės 510 m kelio atkarpos remonto darbų vertė sieks virš 136 tūkst. eurų;
Zujūnų seniūnijoje Raišių kaime Raišių gatvės 1 130 m kelio atkarpos remonto darbų vertė sieks virš 111 tūkst. eurų.
„Minėtų objektų projektų įgyvendinimas neabejotinai pagerins Vilniaus rajono susisiekimo sistemos infrastruktūrą, tuo pačiu rajonas taps dar patrauklesnis tiek investicijų, tiek gyvenimo ar susisiekimo atžvilgiu.
Kviečiame fizinius ir juridinius asmenis prisidėti prie Vilniaus rajono kelių tvarkymo bei teikti prašymus dėl kelių/gatvių asfaltavimo ar žvyro dangos remonto darbų bendro finansavimo. Savivaldybės apmokamų darbų vertė negali viršyti 50 proc. visos vertės. Darbai atliekami pagal iniciatorių parengtą ir su Savivaldybe suderintą projektą. Darbus vykdo Savivaldybėje viešųjų pirkimų konkursą laimėję rangovai“, – skelbiama Vilniaus rajono savivaldybės pranešime.
Tuo tarpu susisiekimo sistemos infrastruktūros pagerinimas kol kas daugelyje krašto vietovių jau reikalauja ir naujo pagerinimo arba bent jau remonto.