Vilnius Justino Marcinkevičiaus atsisako – Širvintos laukia

0
40

„Justinui Marcinkevičiui vietos Vilniuje nėra? Širvintose ir širvintiškių širdyse – tikrai yra. Ir daug,“ – teigia Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri jau šiandieniniame Tarybos posėdyje ketina kreiptis pritarimo į Tarybos narius paminklą poetui pastatyti ne kur kitur, o Širvintose.

Politikė retoriškai klausia, ko mus moko pastarųjų metų Vilnius? Ir piktinasi, kad sostinės pamokos – rietenos, purvo pylimas, susiskaldymas. Net ir kalbant apie meno, kultūros dalykus, kurie, atrodytų, turi kalbėti taikos kalba. Ar kalba eitų apie J. Basanavičių, A. Smetoną, Vytį. Dabar – Just. Marcinkevičių.

Ž. Pinskuvienė sako: „ačiū už pamokas, bet prieš 8 metus Širvintose sėkmingai ir vieningai pastatę paminklą Ignui Šeiniui, tikrai rasime puikią vietą ir tautos dainiui Justinui Marcinkevičiui. Pradžia jau yra – 2019 m. rekonstruotame jaunimo sode pastatytai rotondai širvintiškių balsavimu buvo išrinkta būtent Justino Marcinkevičiaus citata, todėl meninis akcentas – skulptūra – bus logiška šios idėjos seka.“

Širvintų rajono merė tikisi Tarybos narių palaikymo bei ketina kreiptis į Lietuvos rašytojų sąjungą su pasiūlymu atsiriboti nuo Vilniaus rietenų ir  paminklo tautos dainiui Justinui Marcinkevičiui pastatymo idėją perkelti į šalies regionus.

„Esu tikra, kad bet kuriam – dideliam ar mažam Lietuvos miestui, miesteliui, gyvenvietei tai būtų didžiulė garbė,“ – sako ji.