104 – ąjį gimtadienį švenčia Kaniūkų kaimo gyventoja Stanislava Voronis

0
41

Jau keletą metų iš eilės birželio pradžioje į miestelį skuba Šalčininkų rajono savivaldybės delegacija. Šiandien pasveikinti senolės su gimtadieniu atvyko Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevič, Socialinės paramos ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Regina Sokolovič ir Gerviškių seniūnijos seniūnas Valerijus Ivaška.

„104 metai – tai be galo gražus amžius, kuriuo telieka stebėtis ir gerbti. Jūs išgyvenote svarbius istorinius įvykius, kurie palietė ne tik mūsų šalį, rajoną, gyvenvietę, bet ir Jūsų šeimą. Dievo malonės dėka šiandien galime susitikti. Linkiu Jums stiprios sveikatos, geros kloties ir laimingų akimirkų artimųjų apsuptyje. Tegul kiekviena diena būna kupina šilumos ir meilės“, – pasakė meras Z. Palevič.

Močiutė neslepia, kad sveikata šlubuoja, kojos nebeklauso, streikuoja ir klausa. Nepaisant to ji skaito laikraščius, domisi visuomeniniu gyvenimu, rajono naujienomis.

„Nežiūriu jokių koncertų per televizorių. Žiūriu žinias, laidas, klausausi protingų žmonių. Noriu žinoti, kas vyksta pasaulyje, kas vyksta mūsų rajone. Ir meldžiuosi už mūsų žmones, už taiką visame pasaulyje“, – susirinkusiems pasakojo S. Voronis.

Kalbėdamasi su atvykusiais svečiais apie savo gyvenimą senolė kaip aukščiausią visų laikų vertybę iškelia darbštumą. Ji pasakoja, kad visuose darbuose stengėsi dirbti sąžiningai ir dorai. Ponia Stanislava prisimena žmones, su kuriais dirbo, kuriems padėjo ir kurie padėjo jai. Šiandien tai gali būti neįtikėtina, tačiau vieno žmogaus pagalba išgelbėjo jos ir jos dukters gyvybę. Lemtingą 1944 metų sausio 29 naktį jai pavyko išsigelbėti, nes vienas iš kaimą puolusių partizanų jos nenuskriaudė, o patarė gelbėtis ir bėgti upės kryptimi. Močiutė taip pat prisimena, kaip jai tekę važiuoti į Vilnių ir ieškoti tuo metu suimto ir Lukiškėse kalinčio vyro. Atsirado žmonių, kurie padėjo jai, įsileido į savo namus nakvynei. Vyrui grįžus iš tremties taip pat nepritrūko gero žmogaus, kuris suprato tremtinio dalią.

Šalčininkų rajono savivaldybės informacija