Kariai pasiklydusią mergaitę perdavė jos motinai

0
165

Vakar prieš pietus Karo policijos kariai magistraliniame kelyje Vilnius–Kaunas tarp pirmosios ir antrosios važiuojamųjų kelio juostų pastebėjo pasimetusią ir iš išgąsčio sustingusią mergaitę. Karo policijos kariai tuo metu vykdė karinio transporto kolonos palydą.

Norėdami išvengti avarijos ar žmonių aukų, karo policininkai veikė nedelsdami. Kad mergaitės nekliudytų iš galo atvažiuojančios transporto priemonės ir vienas iš karių galėtų saugiai paimti mergaitę, vairuotojas su įjungtais šviesos ir garso signalais blokavo eismą ir perkėlė mergaitę į saugesnę vietą. Karo policininkai bendravo su mergaite, bandydami išsiaiškinti, bet kokią naudingą informaciją apie ją, tačiau mergaitė buvo išsigandusi ir nekalbėjo.

Kariai, susisiekę su policijos pareigūnais, išsiaiškino, kad Trakų apylinkėse yra pranešta apie dingusį vaiką su tokiu pačiu apibūdinimu kaip rasta mergaitė. Patikrinę informaciją, policijos pareigūnai pateikė detalesnius duomenis apie mergaitės tėvus ir jų gyvenamąją vietą bei paprašė parvežti ją pas tėvus. Karo policininkai mergaitę nuvežė mamai ir įsitikinę, kad ji saugi, išvyko tęsti skirtos užduoties.

Karo policija – Lietuvos kariuomenės padalinys, vykdantis teisėsaugą ir palaikantis saugumą ir tvarką Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemoje Karo policijos įstatyme ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka. Pagrindiniai karo policijos uždaviniai yra nusikaltimų bei kitų teisės pažeidimų prevencija, jų atskleidimas ir tyrimas, tvarkos ir drausmės karinėse teritorijose ir kariuomenėje palaikymas, karinio transporto eismo saugumo priežiūra.