Kas būtų, jei sudarytų geresnes sąlygas jaunimui? (Lietuva – Baltarusija 3:4; Lietuva – Kazachstanas 1:3; Lietuva – Pietų Korėja 2:1)

0
195

Pasaulio ledo ritulio čempionatas parodė, kad Lietuvos ritulininkai niekuo nebenusileidžia nei baltarusiams, nei kazachstaniečiams. Panašu, jog jau galima kovoti ir su latviais, kurie yra įsitvirtinę aukščiausiame divizione, o po metų kitų – gal net su rusais ar kanadiečiais… Vienintelis, esminis skirtumas – Latvijoje vaikai profesionalias treniruotes net miesteliuose gauna už 28 Eur per mėnesį. Tuo tarpu lietuviukų tėvams net Vilniaus rajone, kurio valdžia nenustoja girtis, kaip daug investuoja į jaunimą, tai kainuoja mažiausiai penkis kartus daugiau.

Bet juk Vilniaus rajonas pagal savo biudžetą užima penktą vietą Lietuvoje, nusileisdamas sostinei, Kaunui, Klaipėdai ir Šiauliams. Tai štai ir dėmesys švietimui, jaunimui, sportui…

„Vilnijos naujienos” 2019 balandžio 23 d.: “Vaizduoja, kad rūpinasi sportiniu gyventojų aktyvumu“

„Vilniaus rajono savivaldybė pagal gyventojų skaičių – viena iš didžiausių Lietuvoje. Panašiai tiek pat gyvena Šiaulių mieste. Didesnės tik Vilniaus miesto, Kauno miesto, Klaipėdos miesto savivaldybės. Tačiau visose jose sporto reikalai – kelis kartus aukštesniame lygyje. Visose šiose savivaldybėse yra bent po vieną ledo areną. O kas yra Vilniaus rajono savivaldybėje su žiemos sportu – Nemenčinėje vienintelis tarptautinės klasės biatlonininkas. Savivaldybės biurokratai tuo be proto džiaugiasi ir didžiuojasi, tačiau nieko nedaro, jog skatintu sportuojančius – bent jau vaikus – taip kaip tai daroma panašaus dydžio ar panašų biudžetą turinčių savivaldybių teritorijose.

Vilniaus rajonas pinigus nukreipia kažkur, tik ne sportininkams.

Nemenčinėje gyvenantis Karolis Dombrovski Baltarusijoje Europos biatlono čempionate šiais metais iškovojo aukščiausią vietą iš visų Lietuvos sportininkų, o vienoje rungtyje vos nesučiupo medalio. Tuo suskubo pasigirti pagyrūniška savivaldybė. Tačiau tokio rezultato gali pakakti tik pagyrūnams“.

Palyginimui paimkime bet kurį Latvijos žiemos sporto būrelį ir pamatysime, kad Vilnius, o juo labiau jo rajonas – šioje srityje atsilikę

Jaunimas neturi jokių galimybių. Lenkijoje, Rusijoje, ir Baltarusijoje nė viena vaikų užimtumo organizacija tiek nekainuoja jų tėvams.

Ir tik vienintelis klausimas valdžiai – kodėl? Atsakymas taip pat vienintelis – trūksta kompetencijos. Kito varianto čia nėra.  Net Šalčininkų rajonas, kurio biudžetas juokingas turtingiausių savivaldybių mastu, sugebėjo žiemą užlieti ledą. O tokių aikštelių Švedijoje ar kitose Skandinavijos šalyse  – prie kiekvienos gyvenvietės, kur yra mokykla, visada surasi.

Kam jau kam, o Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėms pats laikas atkreipti dėmesį į tai, kas jau garsina Lietuvą ir artimiausiu metu tai darys. Vis gi tai pasiekta valdžios ponioms ir ponaičiams nieko dėl to nedarant.

Dar kartą –  turtingiausių savivaldybių, su tokiu požiūriu į žiemos sporto šakas, nėra nė vienoje kaimyninėje šalyje.