Kas ką išdūrė? Aiškėja, jog Kėdainių verslininkai Nemėžio seniūnijoje sklypo kol kas nepirko ir jokio krematoriumo greičiausiai nestatys

0
298

Taryba skubos tvarka į šios dienos darbotvarkę įtraukė klausimą dėl krematoriumų statybos galimybių Vilniaus rajone.

Vienbalsiai – 22-ejais balsais – pritarta, jog tokių objektų neatsiras iki to laiko, kol nebus parengta Galimybių studija ir pakeistas Bendrasis planas.

Tuo tarpu posėdžio metu paaiškėjo Kėdainiuose veikiančios ir „Lietuvos krematoriumą“ valdančios akcinės bendrovės „K2 LT“ veikos Daržninkų kaime veiklos planas. Pasirodo verslininkai su pardavėjų pasirašė tik preliminarią pirkimo – pardavimo sutartį, o joje viena iš sąlygų nurodyta, jog sandėris bus baigtas tik tada, kai savivaldybė išduos leidimą krematoriumo statyboms. Paskleisti gandai, apie greitai prasidėsiančias statybas, atliko savo darbą – nepajudinus nė piršto paaiškėjo, jog sklypas tokiai veiklai netinkamas.

Merė Marija Rekst Tarybą patikino, jog dėl tokio leidimo kol kas niekas į rajono valdžią nesikreipė.

„Neturime prašymo, kad būtų išduotas leidimas krematoriumo statyboms. Per spaudą jau pasakiau, kad aš kategoriškai prieš.  Gyventojai buvo suklaidinti, kad savivaldybė jau išdavė reikiamus dokumentus. Niekas nieko niekam neišdavė. Pirma bus Galimybių studija ir pokalbiai su gyventojais, jei kas nors kreipsis su tokiu prašymu“, – sakė M. Rekst.

Daržininkų, Didžiasalio, Stankutiškių, Motiejiškių, Skaidiškių, Katilių, Liepynų, Nemėžio, Talkotiškių, Murlinės, Klonių gyvenviečių gyventojai skelbia, jog prieš objekto statybą jau surinkta nemažiau nei 3000 parašų.