Kauno rajone nesibaigia darželių įkurtuvės, Vilniaus rajone kuriama Centralizuota elektroninė registracijos sistema visoms ugdymo įstaigoms

0
237

Kauniečiai praneša, jog vakar Akademijos miestelyje atidarytas 10-ies grupių modulinis darželis, kurį lankys 170 vaikų. Tai jau aštuntas šiemet pastatytas arba rekonstruotas vaikų darželis Kauno rajone, iš viso darželinukams savivaldybė per metus sukūrė beveik tūkstantį naujų vietų.

Kauno rajono savivaldybės užsakymu, UAB „Cramo“ suprojektavo ir per šešias savaites šalia VDU Ugnės Karvelis gimnazijos esančiame sklype sukūrė jaukią erdvę mažiesiems Akademijos ir Ringaudų seniūnijų gyventojams. Darželio puošmena – kieme dunksantis kelių šimtų metų senumo ąžuolas.

Moduliuose įrengta 200 vietų, tačiau priimta 170 mažylių, nes darželyje sukomplektuotos lopšelio ugdymo grupės po 15 vaikų. Nauja ugdymo įstaiga taps Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ padaliniu. Šios mokyklos direktorė Jurgita Kuzinevičiūtė džiaugėsi, kad patalpos puikiai pritaikytos vaikams, atitinka visus higienos reikalavimus, kitus ES standartus. Moduliai yra ekologiški, reikalui esant, gali būti perkelti į kitą vietą.

„Naujo darželio statybos užtruktų metus arba ilgiau, o moduliai pastatomi per du tris mėnesius“, – dar vieną modulinių darželių privalumą pabrėžė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius.

Lygiai tiek pat gyventojų turinčioje Vilniaus rajono savivaldybėje valdžia guodžiasi, jog net nežino, kiek tiksliai mažylių jų administraciniame vienete nepatenka į ugdymo įstaigas. Mat neva daugelis tėvų prirašo prašymų į visus aplinkinius darželius ir kitas įstaigas. Dėl ko Vilniaus rajone suskaičiuoti ikimokyklinukus sunkiau nei Kauno rajone, V. Tomaševski partijos kontroliuojamos savivaldybės valdininkai iki pat šiol paprastai paaiškinti nesugeba. Vienintelis argumentas – vietų trūksta, nes jas stengiasi užimti miestiečiai, kurie nori pasinaudoti gerokai mažesnėmis kainomis nei tenka mokėti už ikimokyklines įstaigas sostinėje. Tiesa, kažkas dar šaukė, kad kai buvo siekiama statyti naują darželį atsirado aršiai pasipriešinusių dabartinių opozicionierių. Tai todėl jie ir nebestatomi… O tik renkami tikslūs duomenys, apie vietų trūkumą.

„Tarybos priimtas sprendimas leis sukurti vieningą Vilniaus rajono savivaldybei pavaldžių ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenų bazę apie ikimokyklines ir priešmokyklines grupes lankančius bei pageidaujančius lankyti vaikus. Bus galima tikslingai planuoti ir formuoti vaikų srautus ir grupes, užtikrinti skaidresnį ir efektyvesnį vaikų priėmimą ir eilių valdymą“, – rašoma Vilniaus rajono savivaldybės pranešime.

Tuo tarpu Kauno rajono pranešime rašoma ne apie planavimą, o apie realybę: „Darželių trūkumas vis dar jaučiamas sparčiai augančiose priemiesčių seniūnijose – ypač Užliedžiuose, Domeikavoje. Sprendžiant šią problemą senojo Giraitės darželio sklype šį rudenį pastatytas  trijų grupių, o šalia Užliedžių daugiafunkcio centro – 6 grupių darželis.

Domeikavos Luknės gatvėje atidarytas 8 grupių išskirtinės architektūros darželis, kurį gali lankyti 160 vaikų. Garliavoje, prie lopšelio darželio „Obelėlė“, atvėrė duris  modulinis 4 grupių priestatas.

Kitas Kauno rajono savivaldybės uždavinys sprendžiant opią darželių problemą – atnaujinti ir praplėsti jau turimas patalpas. Rekonstruotame  Raudondvario „Vyturėlyje“ taip pat suformuotos papildomos  ikimokyklinio ugdymo grupės. Daželio reikmėms pritaikytos ir Ilgakiemio kultūros centro (2 grupės) bei buvusios Voškonių mokyklos patalpos (3 grupės)“.