Keičiasi „Vilniaus vandenų“ paslaugų įkainiai

0
83

Nuo sausio didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys naujus paslaugų įkainius, kurie dėl išaugusių elektros kainų padidės 57 euro centais (su PVM). Naujus paslaugų tarifus šiandien patvirtino Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT).

Nuo 2023 m. sausio 1-osios bendrovės klientai už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą mokės 0,47 Eur už kubinį metrą daugiau, skaičiuojant be PVM arba 0,57 Eur daugiau, skaičiuojant su PVM.

Butų gyventojams tarifas už paslaugas padidės nuo 1,20 iki 1,67 Eur be PVM (2,02 Eur su PVM), individualių namų gyventojams nuo 1,18 iki 1,65 Eur be PVM (2,00 Eur su PVM), įmonėms – nuo 1,24 iki 1,71 Eur be PVM (2,07 Eur su PVM). Vidutiniškai šis paslaugų kainų pasikeitimas vieno šeimos ūkio sąskaitas už vandenį ir nuotekų tvarkymą padidins 1,88 Eur per mėnesį, skaičiuojant be PVM (arba 2,28  Eur su PVM).

Dėl šiais metais neprognozuotai stipriai išaugusių elektros energijos kainų, visos šalies vandentvarkos bendrovės susidūrė su drastišku sąnaudų augimu. Per pirmus devynis šių metų mėnesius bendrovės „Vilniaus vandenys“ kaštai už elektros energijos sunaudojimą, lyginant su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo  3,9 mln. eurų arba 2,4 karto.

Vandens ir nuotekų tvarkymo kaina vilniečiams ir rajonų, kuriuos aptarnauja „Vilniaus vandenys“, gyventojams išlieka viena žemiausių Lietuvoje ir visoje Europoje. Palyginimui Rygoje vidutinė kaina už vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą gyventojams  siekia 2,92 Eur/m3, Talino 2,40 Eur/m3, skaičiuojant su PVM.

Perskaičiuotas tarifas leis užtikrinti bendrovei tolesnį kokybiškų paslaugų teikimą klientams ir tęsti investicijas į svarbiausius strateginius projektus, naujų vartotojų prijungimą prie centralizuotų vandens ir nuotekų sistemų, užtikrinant Europos Komisijos Miestų nuotekų tvarkymo direktyvas.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas 276 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.