Paminėtos 30-osios okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo metinės

0
97

Muitinės pareigūnai, buvę darbuotojai, departamento vadovybė dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos organizuotame 30-ųjų okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos metinių minėjime Kenoje.

„Paskutinis ešelonas su svetima kariuomene ir ginkluote, palikdamas mūsų šalį  prieš 30 metų pravažiavo būtent pro Keną. Tai buvo paskutinis traukinys iš Lietuvos išvykęs nesustodamas. Dabar čia, Kenos pasienio kontrolės punkte, visi traukiniai stoja, nes yra tikrinami Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Lietuvos muitinės pareigūnų,“ – renginyje sakė Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas.

Per tris dešimtmečius pasienyje dirbantiems valstybės sienos apsaugos tarnybos ir muitinės darbuotojams teko daug iššūkių – pradedant Medininkų žudynėmis, kai svetima kariuomenė surengė išpuolius ir susidorojo su muitinės, kitais Lietuvos pareigūnais, baigiant šiandieninėmis provokacijomis, kurias patiriame iš agresiją demonstruojančių kaimyninių šalių.

Pasak Muitinės departamento vadovo, praėjus 30 metų, Lietuva, ir ypač pasienyje dirbančios tarnybos vėl jaučia grėsmes iš už sienos. Tačiau per nepriklausomybės laikotarpį mūsų pažanga – akivaizdi: technologijomis, pasirengimu, žmonių mąstymu.

Minėjimo dalyviams Muitinės kriminalinės tarnybos Rizikos valdymo skyriaus vyriausiasis inspektorius Šarūnas Bartninkas pristatė Kenoje veikiančią modernią rentgeno kontrolės sistemą, kurios pagalba tikrinami Kenos kontrolės postą kertančių traukinių vagonai. Papasakojo, kaip naujausios technologijos taikomos mūsų valstybės sienų ekonominiam ir fiziniam saugumui užtikrinti.

LR muitinės informacija