Kenos užkardos pasieniečiams įkliuvo vyriškis, automobilio slenksčiuose įrengtose slėptuvėse gabenęs neteisėtą cigarečių krovinį

0
41

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai ties Vilniaus rajono Sirutiškių kaimu penktadienį ryte patikrinti sustabdė įtarimų sukėlusį automobilį BMW X5 lietuviškais registracijos numeriais. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

Vairuotojas, 36-erių Vilniaus rajono gyventojas, turėjo tvarkingus asmens bei transporto priemonės dokumentus, tačiau pateikdamas juos akivaizdžiai jaudinosi. Nuspręsta automobilį patikrinti Šumsko pasienio kontrolės punkte, kuriame yra detaliai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Patikrinus automobilį rentgeno įranga paaiškėjo, kad abiejuose jo slenksčiuose įrengtos slėptuvės. Iš užmaskuotų ertmių pasieniečiai ištraukė 2 140 pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Vilniaus pasienio rinktinėje dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai įstatymas numato baudą arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Automobilis ir neteisėtas krovinys saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje. Asmuo po apklausos paleistas, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija