Kinologai iš šešių šalių mokosi asmenų paieškos ir persekiojimo subtilybių

0
230

Vilniaus rajone rugsėjo 16-20 d. vyksta Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūros (FRONTEX) tarptautiniai mokymai. Penkias dienas šešių Europos Sąjungos pasienio tarnybų kinologai savo profesinius įgūdžius tobulina seminare „Asmenų paieška ir persekiojimas“.

Mokymuose dalyvauja kinologai iš Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Maltos, Portugalijos ir Suomijos. Seminarą veda FRONTEX instruktoriai iš Lietuvos ir Suomijos.

Sienos apsaugos pareigūnai supažindinami su FRONTEX standartų sistema, bendrosios pagrindinės mokymo programos kompetencijomis. Savo keturkojus atsivežę kinologai dalyvauja bendro paklusnumo pratybose, gilinasi į kvapų atpažinimo paslaptis, įtvirtina savo žinias veikdami atviroje vietovėje.

Instruktoriams padedant tobulinami sekimo pėdsakais ir persekiojimo įgūdžiai, nagrinėjami radijo ryšio procedūrų ir navigacijos pagrindai. Dalyvaudami pratybose, pagrįstose gyvenimiškomis situacijomis, seminaro dalyviai mokosi įvertinti pirminę būklę, teikti pirmąją pagalbą, susipažįsta su taktinės pirmosios pagalbos pagrindais.

Šie tarptautiniai kinologų mokymai vyksta Kalniškių kaimo apylinkėse bei Lavoriškių pasienio užkardos ruožo veiklos teritorijoje.

 

Pasieniečių mokyklos inf.