Klastotėmis apsirūpinęs kinas pažeidė sieną su Baltarusija

0
226

Šeštadienio naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai užfiksavo sienos pažeidimą. Vilniaus rajono Pilkapių kaimo prieigose vienas asmuo Baltarusijos pusėje perlipo apsauginę tvorą ir priėjęs prie sienos linijos kirto ją į Lietuvos pusę. Čia jis irgi perlipo apsauginę tvorą ir nuskubėjo į šalies gilumą.

Buvo organizuota paieška, kurioje dalyvavo ir VSAT patruliai, ir kinologai su tarnybiniais šunimis. Netoli pažeidimo vietos pasieniečiai sulaikė įtartiną vyrą, kuris prisipažino neteisėtai kirtęs valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą. Savo šalies paso jis neturėjo. Pirminiais duomenimis, tai gali būti 26-erių Kinijos pilietis.

Be to, užsienietis VSAT pareigūnams pateikė, įtariama, suklastotus jo kinišką vairuotojo pažymėjimą ir leidimą gyventi Vokietijoje. Užsieniečio teigimu, jo kelionės tikslas buvo Švedija.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo bei dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu VSAT Vilniaus rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į areštinę uždarytam kinui dėl neteisėto sienos perėjimo gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Dėl dokumentų klastočių baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

Sekmadienį Vilniaus apylinkės teismas leido kiną suimti 3 mėnesiams.

 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.