Kol valdžia džiūgauja dėl ugdymo įstaigų atnaujinimo, mokinukai springsta dulkėse

0
211

Vilniaus rajono kai kuriose ugdymo įstaigose jau greitai bus mėnuo, kai dulkių nė kiek nemažiau nei Rugsėjo pirmąją, o darbai beveik nejuda.

„Nueikit ir pažiūrėkit, kas ten dedasi per pertraukas. Vaikai laksto, triukšmas didžiulis, o kvėpuoti nėra kuo. Argi saugu pradinukams šalia remontuojamų lubų? Purvo kaip ir visur statybose, o jame patys mažiausi. Ar taip galima? Tikriausiai Vilniaus rajone – taip. Kiek teko girdėti, miestuose tai stengiasi tuos vaikus iškeldinti iš patalpų, kurios remontuojamos ir yra nesaugios“, – dėstė nepatenkinta padėtimi mokykloje moksleivio motina.

Akivaizdu, mokyklose, kuriose gausu judraus jaunimo, dulkių netrūksta net tada, kai nevyksta jokie remontai. Tačiau dar didesni kiekiai, kai perdarinėjamos sienos ar lubos, sveikatos specialistų įsitikinimu, jau tiesus kelias į kvėpavimo takų ir alerginių ligų paūmėjimą arba sukėlimą.

Prieš pat naujus mokslo metus Vilniaus rajono valdžia nurodė, jog darbai vyksta Zujūnų, Nemenčinės Konstanto Parčevskio, Medininkų Šv. Kazimiero, Mickūnų, Rukainių, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos gimnazijose ir kitose ugdymo įstaigose.