Kontrabadinių cigarečių kroviniai buvo slepiami po akmens skalda

0
122

Rūkalai aptikti dviejuose iš Baltarusijos į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą įvažiavusiuose krovininiuose sąstatuose.

Penktadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos pareigūnai patikrino į Stasylų geležinkelio kontrolės punktą atvykusį krovininį sąstatą. Juo tranzitu iš Baltarusijos į Karaliaučiaus sritį gabentas įvairių statybinių medžiagų krovinys.

Patikros metu pasieniečiai itin atidžiai apžiūrėjo vieną sąstato vagoną, skirtą birioms medžiagoms pervežti. Paaiškėjo, kad jame po akmens skaldos kroviniu buvo paslėpta 20 polietileno plėvele aptrauktų dėžių su cigaretėmis. Tiek pat dėžių su kontrabandinėmis cigaretėmis po skalda pasieniečiai aptiko ir dar viename vagone. Iš viso sulaikyta 20 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų baltarusiškomis banderolėmis.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šeštadienį analogiškomis aplinkybėmis Tribonių pasienio užkardos pareigūnai aptiko 30 dėžių, t. y. 15 tūkst. pakelių, cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis. Jos irgi buvo slepiamos po akmens skalda viename iš vagonų sąstate, atvykusiame iš Baltarusijos. Ir šiuo atveju dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sulaikytų 35 tūkst. pakelių  cigarečių „Fest“ vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 130 tūkst. eurų. Po šių sulaikymų atlikus reikalingus formalumus traukiniams toliau leista vykti nustatytu maršrutu.

Neteisėtai gabenti rūkalai saugomi Tribonių užkardoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija