Kontrabandą baltarusis slėpė net automobilio akumuliatoriuje

0
239

Šumsko punkte pasieniečiai ir muitininkai sulaikė į Lietuvą vykusį Baltarusijos pilietį, automobilio „Mercedes-Benz S320“ slėptuvėse gabenusį nelegalių rūkalų už daugiau kaip 7 tūkst. Eur.

Vakar Kenos pasienio užkardos pareigūnams bei muitininkams kilo įtarimų, kad per Šumsko punktą iš Baltarusijos į Lietuvą vykusiu automobiliu „Mercedes-Benz S320” gali būti gabenamos neteisėtos prekės. Mašiną Baltarusijos numeriais vairavo 31 metų šios šalies pilietis.

Nuspręsta automobilį patikrinti mobiliąja rentgeno kontrolės sistema. Paaiškėjo, kad „Mercedes-Benz S320” yra sumaniai įrengtos slėptuvės kontrabandai gabenti. Iš perdaryto akumuliatoriaus, sumontuoto dvigubo dugno ir įrengtos specialios ertmės po priekiniais sparnais pareigūnai ištraukė 2470 pakelių cigarečių „NZ Gold”, „Queen Menthol” ir „Queen Azure” su Baltarusijos banderolėmis.

Tokio krovinio vertė, įskaičiavus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra daugiau kaip 7 tūkst. Eur.

   

Dėl kontrabandos muitininkai pradėjo administracinio nusižengimo teiseną. Baltarusiui gresia bauda nuo 2700 iki 6000 Eur bei  „Mercedes-Benz S320” konfiskavimas. Automobilį muitininkai, kurie tiria šį įvykį, įvertino 3000 Eur.

Prieš porą savaičių Šumsko punkte dirbę pasieniečiai panašiai demaskavo kitą Baltarusijos pilietį, kontrabandines cigaretes gabenusį automobilio „Peugeot 206” slenksčiuose, sparnuose, durelėse ir dvigubame dugne. Tąkart užsienietis taip į Lietuvą bandė įvežti 2120 pakelių baltarusiškų rūkalų.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.