Kontrabandą vežė Baltarusijos geležinkeliečiai

0
209

Kenos geležinkelio stotyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė 27 dėžes kontrabandinių cigarečių atgabenusius elektrovežio mašinistą ir jo padėjėją. Po apklausų abu užsieniečiai uždaryti į areštinę.

Šeštadienį vidurnaktį Vilniaus pasienio rinktinės Kenos užkardos pasieniečiai vaizdo stebėjimo kameromis užfiksavo iš krovininio traukinio išmetamus juodos spalvos paketus. Tai įvyko ties Vilniaus rajono Šumsko miesteliu, kuomet iš Baltarusijos vykęs krovininis sąstatas judėjo link Kenos geležinkelio stoties. Joje VSAT pareigūnai vykdo pasienio tikrinimus.

Netrukus VSAT pareigūnai monitoriuje pastebėjo ir du vyrus, iš lokomotyvo kabinos išmetusius juodos spalvos paketus. Atkarpą nuo sienos iki stoties vaizdo stebėjimo kameromis kontroliuojantys pasieniečiai informaciją apie įtartinus traukinio mašinisto ir jo kolegos veiksmus perdavė patruliavusiems kolegoms.

Operatyviai reagavę VSAT pareigūnai nurodytoje vietoje aptiko juoda polietileno plėvele ir lipnia juosta apvyniotus ryšulius su pritvirtintomis savadarbėmis petnešomis.

Paaiškėjo, kad 30-ties metų mašinistas ir 23-ejų jo padėjėjas į Lietuvą atgabeno 27 dėžes kontrabandinių cigarečių „NZ Gold“ ir ,,Minsk Superslims”. Visi 13,5 tūkstančių pakelių rūkalų paženklinti baltarusiškomis banderolėmis. Vyrai turėjo savo vardais išduotus tvarkingus Baltarusijos piliečių pasus.

Dėl kontrabandos VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Vyrams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.