Kontrabandininką išdavė jaudulys

0
279

Vakar paryčiais VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardos pasieniečiai Vilniaus rajono Sirutiškių kaimo prieigose, kelyje Šumskas-Vilnius, patikrinti sustabdė automobilį „Peugeot 806“. Ši vieta yra netoli sienos su Baltarusija.

Vairuotojas, 34-erių Baltarusijos pilietis, Lietuvoje buvo teisėtai ir turėjo tvarkingus asmens bei mašinos dokumentus, tačiau pateikdamas juos akivaizdžiai jaudinosi. Nuspręsta automobilį patikrinti Medininkų punkte, kur yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Atlikus 1995 m. laidos transporto priemonės patikrinimą rentgeno aparatu paaiškėjo, kad perdarytame automobilio degalų bake įrengtoje specialioje ertmėje, ir po galinių sėdynių esančia apdailos kilimine danga yra įrengtos slėptuvės. Iš jų pasieniečiai ištraukė 1500 pakelių cigarečių „NZ Gold” su Baltarusijos akcizo ženklais.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką Baltarusijos piliečiui VSAT pareigūnai pradėjo administracinės bylos teiseną. Už tokį pažeidimą vyrui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.

Po apklausos Baltarusijos pilietis paleistas, jam įteiktas šaukimas atvykti į Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.

Automobilis ir juo gabentas kontrabandinis krovinys saugomi Kenos pasienio užkardoje.

 

Vilniaus pasienio rinktinės informacija