Kontrabandininkai neteko ir drono, ir krovinio

0
385

Vakar vakare VSAT Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pareigūnai ties Šalčininkų rajono Prūdelių kaimu vaizdo stebėjimo sistema užfiksavo objektą, nedideliame aukštyje įskridusį į Lietuvos teritoriją.

Į nurodytą vietą nedelsiant buvo nusiųsti arčiausiai buvę patruliai, kurie vizualiai pastebėjo iš Baltarusijos įskridusį droną.

Nešiojamą bepiločių orlaivių užkardymo sistemą panaudoję VSAT pareigūnai sėkmingai perėmė skraidyklės valdymą ir priverstinai ją nutupdė už maždaug dviejų kilometrų nuo sienos su Baltarusija. Paaiškėjo, kad prie savadarbio drono buvo pritvirtintas ryšulys, kuriame buvo 758 pakeliai cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Įvykį tiriantys VSAT pareigūnai pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką pradėjo administracinę teiseną. Droną valdęs asmuo nerastas. Bepilotis orlaivis ir cigaretės laikinai saugomi Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardoje.

Tai pirmas kartas šiemet, kuomet Varėnos pasienio rinktinės atsakomybės ruože kontrabandinių rūkalų gabenimui panaudota bepilotė skraidyklė. Praėjusiais metais šio VSAT padalinio pareigūnai nutupdė 12 kontrabandininkų dronų – devyni tokie aparatai perimti Lietuvos teritorijoje, o dar trys nepilotuojami orlaiviai, kuomet juos paveikė pasieniečių panaudota užkardymo įranga, nutūpė Baltarusijoje.

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija