Kontrabandininkų išmonei nėra ribų: pasitelkia ir nepilnamečius

0
219

Praėjusią savaitę Šalčininkų rajono savivaldybėje pristatyta situacija Varėnos pasienio rinktinės teritorijoje.

Nuo liepos mėnesio visos Šalčininkų rajone esančios užkardos – Purvėnų, Tribonių ir G. Žagunio – priklauso Varėnos pasienio rinktinei. Prevencijos pareigūnas Edvardas Zuikevičius akcentavo, kad šiuo metu daugiausiai fiksuojama valstybės sienos pažeidimų, kontrabandos, pareigūnų papirkimo atveju ir kt. Per 8 mėnesius vien Tribonių užkardos kolektyvas sulaikė 35 ieškomus asmenis, nustatyti 26 galimai klastotų dokumentų naudojimo atvejai. Pasak pareigūno, rudens – žiemos sezoną didėja nelegalių imigrantų skaičiai, o praėjusią savaitę jų sulaikyta 12. Be to, didelį dėmesį rinktinės pareigūnai skiria nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamas veikas prevencijai. E. Zuikevičius taip pat papasakojo, jog Lietuvos pasienyje įrengta moderni stebėjimo ir kontrolės įranga leidžia pareigūnams operatyviai reaguoti į visus pažeidimus.

„Dieveniškių užkarda prijungta prie G. Žagunio užkardos, o pastaroji – prie Varėnos pasienio rinktinės, ruožas yra ilgas, prisidėjo net 111 km. Kai kuriuose ruožuose naudojama „smart įranga“. Jos dėka pasiektas 100 – procentinis išaiškinamumas, laikui bėgant visose užkardų teritorijose atsiras tokie šiuolaikiniai sprendiniai, leidžiantys visiškai kitaip reaguoti į valstybės sienos pažeidimus“, – kalbėjo E. Zuikevičius.

Savo veiklos metodus tobulina ne tik pasieniečiai: Baltarusijos pasieniečiai šį mėnesį sulaikė asmenis, kurie kontrabandines prekes ketino gabenti į Lietuvą medžių viršūnėmis – prie jų jau buvo pritvirtinę plieninį trosą.

Tarp konfiskuotos įrangos: kopėčios, elektrikų naudojami pritaisai, su kurių pagalba jie lipą į stulpus.

 

Parengta pagal Šalčininkų rajono savivaldybės informacija