Kontrabandos gabentojas iš Baltarusijos, savo skubą mėginęs pateisinti gydymo įstaigos klastote, suimtas dviem mėnesiams

0
225

Trečiadienio ryte VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai Vilniaus rajono Nemenčinės miestelio prieigose, kelyje Vilnius–Švenčionys–Zarasai patikrinti sustabdė automobilį „Mazda CX7“. 60-metis Baltarusijos pilietis pateikė asmens dokumentus ir pažymą apie vizitą į gydymo įstaigą. Pasieniečiams kilo įtarimų, kad pažyma gali būti suklastota. Susisiekus su nurodytos įstaigos atstovu, paaiškėjo, kad toks vizitas neužregistruotas, pažyma – neišduota.

Įtartiną gydymo įstaigos pažymą teikusį baltarusį pasieniečiai nusprendė patikrinti detaliau. Įtarimų sukėlusi „Mazda“ buvo palydėta iki Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių pasienio užkardos, kurioje yra išsamiai apžiūrai reikalinga patalpa bei įranga.

Įvairiose varganai atrodančio automobilio konstrukcijos vietose, jos ertmėse, pasieniečiai aptiko įrengtas rūkalų slėptuves. Jose užsienietis gabeno 2 955 pakelius trijų pavadinimų baltarusiškų cigarečių su banderolėmis.

Vairuotojas ir jo automobilis sulaikyti ir pristatyti į Vilniaus pasienio rinktinę.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai įstatyme numatyta bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. O dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis baltarusiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Ikiteisminius tyrimus organizuoja ir jiems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Šiandien teismas patenkino prokuratūros prašymą: Baltarusijos piliečiui skirta kardomoji priemonė – suėmimas dviem mėnesiams.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija