Krašto apsaugos ministerija ankstina automatinių šautuvų G-36 perdavimą Valstybės sienos apsaugos tarnybai

0
129

Siekdama atliepti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos poreikį pereiti prie naujų automatinių ginklų, Krašto apsaugos ministerija ankstina automatinių šautuvų G-36 perdavimą. Lietuvos kariuomenė artimiausiu metu perduos 500 ginklų, o likusių 1187 ginklų perdavimą planuojama pradėti šių metų gruodį.

VSAT prašymą dėl ginklų perdavimo pateikė šių metų birželį. Ginklai įsigyti už lėšas, kurios Krašto apsaugos ministerijai skirtos ginklų VSAT pirkimui.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė rugsėjo 2 d. susitiko aptarti ginklų perdavimo klausimus, o taip pat – Lietuvos kariuomenės paramą VSAT pasienyje ir Vidaus reikalų ministerijos institucijų dalyvavimą Lietuvos kariuomenės pratybose.

Lietuvos kariuomenė jau beveik 15 mėnesių remia VSAT pasienyje, o iki rugsėjo 15 d. į pagalbą skiriama iki 110 karių. Ministrai aptars, koks Lietuvos kariuomenės indėlis yra reikalingas baigus fizinio barjero pasienyje su Baltarusija įrengimą.

Lietuvos kariuomenė ir VRM institucijos treniruojasi siekiant užtikrini sąveiką tiek taikos, tiek mobilizacijos ir karo metu. Rugsėjo 15 d. Panevėžyje prasidės didžiausios kasmetinės pratybos „Perkūno bastionas 2022“, skirtos rengtis mobilizacijai ir karo padėčiai, įtraukiančios kariuomenę, VRM vienetus, vietos savivaldą, nevyriausybines organizacijas ir suinteresuotas asociacijas. Šių pratybų metu bus testuojama ir naujoji karo komendantūrų koncepcija.

KAM informacija