Krašto apsaugos ministro įsakymu, saugumo užtikrinimui NATO viršūnių susitikimo ir pasirengimo jam metu, nuo liepos 7 iki 13 dienos, pasitelkiami Lietuvos kariuomenės kariniai vienetai

0
146

Specialiai šiai užduočiai Lietuvos kariuomenė suformavo NATO viršūnių susitikimo karinės apsaugos pajėgas, į kurias įtraukti tiek jūrų, tiek sausumos, specialiųjų operacijų, karo policijos kovinės paramos ir logistiniai vienetai. Iš viso saugumo užtikrinimui renginio metu bus pasitelkta 3 000 Lietuvos karių ir iki 1 000 NATO sąjungininkų.

„Lietuvos piliečiai ir svečiai Lietuvos karius matys ne tik Vilniuje, bet ir kitose Lietuvos vietose. Kariai yra pasitelkiami užtikrinti kritinių objektų, svarbios infrastruktūros – tiltų, viadukų saugumo užduotis, taip pat – remti kitas institucijas atliekant sprogmenų paieškas, atliekant oro gynybos ir stebėjimo užduotis. Be to, kariai vairuos delegacijų kortežų automobilius ir atliks kitas specifines užduotis“, – teigia NATO viršūnių susitikimo karinių apsaugos pajėgų vadas plk. ltn. L. Bagočiūnas.

Be to, po keliasdešimt karių skiriama teikti pagalbą Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“ bei Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, siekiant stiprinti Vilniaus bei Varėnos pasienio užkardų saugumą.

Be Lietuvos karių, prie saugumo užtikrinimo užduočių prisidedantys NATO sąjungininkai jau dislokuoja tolimojo nuotolio oro gynybos sistemas PATRIOT, vidutinio nuotolio sistemas NASAMS, tai pat CBRN pajėgumus, galinčius vykdyti radiologinės, cheminės, biologinės, branduolinės taršos stebėjimą, jos fiksavimą, esant reikalui – švarinimą. Taip pat teikiama parama kovos prieš dronus pajėgumais. Sąjungininkų parama veiks bendroje architektūroje su kitomis valstybės institucijomis ir Lietuvos kariuomene.

„Lietuvos kariuomenė turi sukaupusi didžiulę bendro darbo kartu su sąjungininkais tarptautinėse operacijose, tarptautiniuose štabuose patirtį ir tai leidžia mums daug efektyviau ir tiksliau suplanuoti bei tinkamai įgyvendinti šias ypatingos svarbos užduotis kartu“, – sako plk. ltn. L. Bagočiūnas.

Lietuvos kariuomenės kariai bus ginkluoti, dėvės atitinkamą ekipuotę. Lietuvos kariuomenė, prisidėdama prie NATO viršūnių susitikimo saugumo užtikrinimo ir veikdama kartu su kitomis valstybės institucijomis, veikia teisės aktų numatyta tvarka. Nepaisant įsitraukimo į renginio saugumo užtikrinimo užduotis, Lietuvos kariuomenė ir toliau tęs nuolatines užduotis.

KAM informacija