Kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl neblaivaus vairavusio teisėjo atleidimo

0
276

Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija ir Teismų įstatymu bei susipažinęs su Lietuvos Respublikos generalinės prokurorės raštu, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjo Vaclavo Karšulio atleidimo iš pareigų, jam savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą.

Šalies vadovas sustabdė teisėjo V. Karšulio įgaliojimus, kol bus priimtas sprendimas dėl jo atleidimo iš pareigų. Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą buvo priimtas Generalinei prokuratūrai informavus, kad teisėjas V. Karšulis buvo sustabdytas neblaivus vairavęs automobilį.

Tai jau penktas atvejis per pastaruosius trejus metus, kai teisėjui keliamas atsakomybės klausimas dėl vairavimo neblaiviam. Prezidentas pabrėžia, kad ši situacija netoleruotina, nes tokie atvejai toliau menkina visos bendruomenės narių reputaciją ir kelia susirūpinimą teismų sistemos ateitimi. Jie liudija, kad teismų sistemoje taikomos vidinės priemonės nėra pakankamos. 

Šalies vadovas pabrėžia, kad teisėjai privalo saugoti savo profesijos garbę ir prestižą, o visos valdžios turi dėti pastangas teismų sistemai stiprinti, nes nuo to priklauso žmonių pasitikėjimas teisingumu valstybėje.