Kriminalistai sulaikė narkotinių medžiagų kontrabandą iš Nyderlandų Karalystės

0
78

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai policijos pareigūnai gavo duomenų, kad du Vilniuje gyvenantys asmenys dideliais kiekiais organizuoja narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą iš Olandijos į Lietuvos Respubliką. Pareigūnams nustačius nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu ir jų kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 4 d., 260 str. 3 d.).

2022 m. lapkričio mėn. viduryje Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atliko sėkmingą operaciją, kurios metu išėmė labai didelį narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekį bei sulaikė asmenį, gabenusį kontrabandinį civilinėje) apyvartoje uždraustą krovinį, ir šio krovinio organizatorių. Tik kirtęs Lenkijos ir Lietuvos Respublikos sieną, buvo sulaikytas asmuo, vairuojantis lengvąjį automobilį – kratos metu buvo išimta apie 40 kg ekstazio tablečių, apie 37 kg amfetamino, apie 2,5 kg kokaino. Vilniuje taip pat buvo sulaikytas ir šią nusikalstamą veiką organizavęs asmuo. Po sulaikymų buvo atliktos neatidėliotinos procesinės prievartos priemonės – kratos abiejų sulaikytų asmenų gyvenamosiose vietose, jų naudojamose transporto priemonėse. Sulaikytiems asmenims, priskiriamiems Vilniaus apskrityje veikiančioms organizuotoms nusikalstamoms struktūroms, įteikti pranešimai apie įtarimus dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės ir psichotropinės medžiagos kiekiu bei jų kontrabandos (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 4 d., 260 str. 3 d.). Teismas jiems skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Nusikalstamos veikos, kurių padarymu yra įtariami sulaikytieji, priskiriamos prie sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, už kurias numatyta ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė nuo 10 iki 15 metų. Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai toliau aiškinasi kiekvieno asmens vaidmenį, organizuojant ir vykdant narkotinių medžiagų kontrabandą, taip pat prie šios nusikalstamos veikos prisidėjusius kitus asmenis, todėl sulaikomų asmenų gali būti ir daugiau.

Nelegalaus krovinio vertė juodojoje rinkoje gali siekti daugiau nei milijoną eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vilniaus apskr. VPK informacija