Kriminalistai kartu su Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais išaiškino neskaidriai statybų sektoriuje veikusius asmenis

0
145

Po kruopštaus ir slapto tyrimo išaiškinta gerai organizuota grupė asmenų, įtariama, vykdžiusi nesąžiningą (šešėlinį) verslą statybos sektoriuje.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, bendradarbiaudami su Generalinės prokuratūros prokurorais, pasitelkę į pagalbą šalies vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnus ir Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistus, surengė didelio masto policijos operaciją, kurios metu buvo atlikti įtariamųjų asmenų sulaikymai bei daugiau nei 200 teismo sankcionuotų procesinės prievartos veiksmų įvairiose Lietuvoje registruotų juridinių asmenų buveinėse, asmenų gyvenamosiose vietose ir kitose patalpose – tai kratos, poėmiai, reikalavimai pateikti dokumentus.

Kratų metu surasti ir paimti reikšmingi tyrimui, tikėtina, „juodosios buhalterijos“ dokumentai, užrašai, kompiuterinės laikmenos, nusikalstamu būdu įgyti grynieji pinigai, kiti suklastoti ir tyrimui svarbūs dokumentai.

Policijos operacijoje dalyvavo daugiau nei 200 pareigūnų.

Nusikalstamos veikos tikslas – mažinti apyvartą, nemokėti mokesčių

Įtariama, kad nusikalstamos organizuotos grupės lyderis – ūkio subjekto vadovas, siekdamas sumažinti apyvartą ir nemokėti mokesčių, subūrė nusikalstamą organizuotą grupę, jai vadovavo, koordinavo ir organizavo grupės vykdomą nusikalstamą veiklą – apgaulingai ir sukčiaudamas tvarkė juridinio asmens teisės aktų reikalaujamą buhalterinę apskaitą, neapskaitė visų privalomų apskaityti sandorių, pirkimų-pardavimų faktų, klastojo sąskaitas-faktūras. Tyrimo metu surinktais ir tikrinamais duomenimis per vienerius metus jis nuslėpė apie 50 procentų visos esamos apyvartos (apie 1 mln. eurų) taip fiktyviai ją sumažindamas, į deklaracijas-ataskaitas įrašydavo suklastotus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą ir pateikdavo jas valstybinei mokesčių inspekcijai, tokiu būdu išvengdamas privalomų sumokėti mokesčių.

Neskaidriais ryšiais siejami 138 asmenys

Įtariama, kad nusikalstamos organizuotos grupės lyderis buvo susijęs neskaidriais verslo ryšiais su ne mažiau nei 138 Lietuvos Respublikos juridiniais ir fiziniais asmenimis. Šių asmenų komercinė veikla, jų mokėti mokesčiai valstybės biudžetui taip pat bus vertinami.

Įtariamųjų ratas gali plėstis

Policijos operacijos metu buvo sulaikyti 8 asmenys. Dar 5 asmenims suteiktas specialaus liudytojo statusas. Įtariamiesiems inkriminuojamas veikimas organizuotoje grupėje siekiant vykdyti įvairias nusikalstamas veikas.

Tikėtina, kad įtariamųjų ratas gali plėstis. Siekiant užtikrinti galimą civilinį ieškinį, taip pat iš galbūt nusikalstamos veikos gauto turto konfiskavimą, įtariamiesiems prokurorai apribojo nuosavybės teises į apie 1 mln. eurų vertės turtą.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl nusikaltimų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. – sukčiavimas, 220 str. 2 d. – neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas, 222 str. – apgaulingas apskaitos tvarkymas ir 300 str. – dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas.

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras.

 

Policijos departamento informacija