Trečdaliu didina finansavimą kultūrai:  sostinės savivaldybės biudžete – 23,1 mln. Eur

0
46

Išaugęs finansavimas leis užtikrinti įvairaus amžiaus vilniečiams skirtų kultūrinių projektų įvairovę ir kokybę.

„Kultūra atlieka labai svarbų vaidmenį formuojant miesto ir vilniečių tapatybę: skatina ne tik prasmingą laisvalaikį, bet ir bendruomenių integraciją, edukaciją aktualiomis temomis, prisideda prie geresnės žmonių savijautos. Augančios investicijos į kultūros sektorių leis puoselėti turimas tradicijas, skatinti naujoves, reikšmingai prisidės prie miesto žinomumo, geresnių sąlygų kultūrai, vietos ekonomikos augimo“, – kalba Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Nemažą dalį numatytų biudžeto lėšų planuojama skirti kultūrinės paskirties statinių remontui ir naujų projektų įgyvendinimui. Pavyzdžiui, Mokytojų namų pastato (Vilniaus g. 39) kapitaliniam remontui ir tvarkybos darbams su darbo projekto parengimu numatyta 2,5 mln. Eur; Kirdiejų rūmų (Barboros Radvilaitės g. 4 ir 6) pritaikymo Vilniaus miesto muziejui projektavimui – 268 tūkst. Eur.

Ypatingas dėmesys kultūros rėmimo projektams

Kaip niekada daug savivaldybės biudžeto lėšų atiteks nevyriausybinių organizacijų kultūrinių projektų įgyvendinimui. Kultūros rėmimo projektams skirtas finansavimas didėja 300 tūkst. Eur ir šiemet sieks 1,5 mln. Eur.

Kultūros rėmimo programų projektų konkursui kasmet teikiami vizualiųjų, scenos menų, muzikos, kino, literatūros ir leidybos, kultūros ir kūrybinių industrijų projektai, taip pat etninės kultūros ir mėgėjų meno, kultūros sklaidos užsienyje, tautinių bendrijų, kultūros edukacijos, kultūros ir meno festivalių organizavimo programos.

Nuo šių metų finansavimą taip pat gali gauti ir naujos – Vilniaus naktinės kultūros skatinimo bei pradedančiųjų kūrėjų – programos. Dar viena programos naujovė – galimybė gauti skirtingo dydžio finansavimą festivaliams: iki 7 tūkst. Eur, 7–15 tūkst. Eur, 15–25 tūkst. Eur.

Kultūros rėmimo programų projektų tikslas – skatinti ir stiprinti Vilniaus miestui reikšmingus kultūros ir meno projektus bei taip prisidėti prie Vilniaus miesto savivaldybės kultūros politikos strateginių tikslų: siekti visiems vilniečiams prieinamesnės įvairios aukštos vertės kultūros; skatinti Vilniaus žinomumą ir vertinimą meno ir kultūros vartotojų bei kūrėjų iš užsienio; efektyviau puoselėti daugiakultūrį Vilniaus tapatumą bei kelti kultūros sektoriaus teikiamų paslaugų kokybę.

Kultūros rėmimo programų projektų konkursas skelbiamas kiekvienų metų pabaigoje kitiems metams. 2023 m. tarp konkurso laimėtojų buvo instaliacijos „Anglies miškas“ autoriai, kurie siekė savo kūrinį adaptuoti Europos parko erdvei, VšĮ „Mobili galerija“, teikę projektą „The Rooster Gallery 2023“, taip pat VšĮ „Nepatogus kinas“ (17-asis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“), Lietuvos akordeonistų asociacija (Jubiliejinis XV tarptautinis akordeonistų konkursas Vilnius 2023 dedikuotas Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metams), VšĮ Urbanistinio šokio teatras „Low Air“ (Šokio festivalis „Pūga“), Lietuvos romų bendruomenė (Romų kultūros festivalis „Gypsy Fest 2023“) ir kt.

Vilniaus m. savivaldybės informacija