Frankfurte prie Maino apsilankę vilniečiai nustėro – vokiečiai senjorai vartoja alkoholį viešose vietose.
„Įdomiausia buvo stebėti panašaus amžiaus vietinius. Nuo pat ryto vokiečiai patraukia į masinio susibūrimo vietas, kur susitinka su bendraamžiais, šnekučiuojasi ir iš stiklinių taurių gurkšnoja vietinį vyną. Kaina už stiklą – 3 eurai. Norintys vienumos perka butelį ir eina prie upės. Kur ant suolelių pasitiesia staltesėles ir taip pat gražiai leidžia laiką. Šiame regione paplitęs būtent vynas. Žmonės labai laimingi. Tą galima pajusti iš karto, tik pasivaikščiojus po miestą”, – kalbėjo iš kelionės grįžusi moteris, kurios teigimu, tiek vyndarių alaus mėgėjų krašte tikrai nesitikėjo išvysti.
Prieš dešimtmetį Vokietijos teismas panaikino vienos iš savivaldų įvestą draudimą vartoti alkoholinius gėrimus viešose vietose. Tada teisėjai nusprendė, kad toks įstatymas pažeidžia žmogaus teises.
„Sausas įstatymas“ Freiburge įsigaliojo 2007 m. ir nebuvo labai griežtas – vartoti alkoholinis gėrimus viešose vietose buvo draudžiama penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 22 val. iki 6 val. Draudimu miesto valdžia norėjo pažaboti chuliganizmą, nes surinko duomenis, jog kas antras tvarkos pažeidėjas yra nuo alkoholio apsvaigęs jaunuolis.
Tuo tarpu Badeno Viurtembergo žemės teisėjai nurodė, jog valdžia turi imtis kitokių priemonių chuliganams tramdyti ir nevaržyti žmonių laisvių.