Kuriamos naujos COVID-19 pacientams gydyti skirtos vietos

0
332

Šiandien Vilniaus regione yra gydomi 548 sergantieji, iš jų 53 reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose bei 10 vaikų. Yra užimta 86 proc. aktyviam gydymui ir 78 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos paslaugoms teikti skirtų vietų COVID-19 liga sergantiems pacientams.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi sunkūs pacientai, iš 111 aktyviam gydymui skirtų vietų užimtos 102, iš 36 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų užimta 31. Taip pat Santaros klinikose gydoma 10 COVID-19 liga sergančių vaikų, vienas iš jų – vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos padalinyje.

Pasak Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėjos dr. Ingos Ivaškevičienės, visi gydomi vaikai, kurių amžius yra nuo 11 mėnesių iki 17 metų, yra neskiepyti. Vaikai iki 12 metų, kurių skiepyti negalima dėl amžiaus, užsikrečia ir suserga dėl to, kad aplinkoje, kurioje jie būna – namuose ar ugdymo įstaigose, yra užsikrėtusių ar sergančių COVID-19 liga asmenų, Todėl taip svarbu, kad vaikų, ypač sergančių onkohematologinėmis ar kitoms sunkiomis ligomis, aplinkoje esantys žmonės būtų pasiskiepiję. 

Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje šiandien yra užpildyta 91 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, todėl šiandien atidaroma dar 30 COVID-19 skirtų vietų. Dėl šios priežasties uždaromas Kraujagyslių chirurgijos skyrius, skubūs šio profilio pacientai bus siunčiami į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę. Iš viso Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau įrengta 180 aktyviam gydymui skirtų vietų bei 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, iš kurių šiandien užimtos 5.

Nuolat pildosi kitų atraminių ligoninių COVID-19 padaliniai – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 23, iš 12 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 9, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 70 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 59, iš 7 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 5, Ukmergės ligoninėje iš 50 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 48, Elektrėnų ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 33, iš 4 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 1 ir Molėtų ligoninėje iš 20 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 18, M. Marcinkevičiaus ligoninės slaugos COVID-19 skyriuje užimtos visos 36 vietos, o Respublikinėje Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje psichiatrijos specializuotame COVID-19 skyriuje – iš 16 vietų užimtos 12, Reanimacijos ir intensyviosios terapijos padalinyje – iš 3 užimtos 2 vietos. 

Šios savaitės penktadienį planuojama atidaryti naują COVID-19 ligos padalinį Trakų ligoninėje.