Kyla į kovą su augintinių paliktomis „bombomis“

0
319

Vilniaus rajono Avižienių gyventojai vieni kitus gąsdina galimais skundais ir visomis įmanomomis baudomis už šunų vedžiojimo taisyklių pažeidimus. Kai kurie avižieniškiai nebegali pakęsti patvoriuose ir vaikų žaidimų vietose keturkojų paliktų ekskrementų.

„Mieli bendragyventojai ir kaimynai! Auginantys šunis! Labai prašau – neši…t savo šunelių kaimynams palei tvoras ir vartus. Tiek š…kų dar niekad nemačiau, kiek šiandien einant Kaštonu gatve. Jei jau kitaip jūsų augintiniui nesigauna – būkit malonūs – susirinkite. Vaikai važinėjasi, vaikšto ir tikrai nemalonu žinoti, kad bet kada netyčia gali į krūvelę įlipti. O ir bet kuriam, ko gero, akis bado tokia netvarka… Gerbkite vieni kitus, juk nenorėtumėte prie savo namų rasti tokių krūvelių ir jūs? Be to, už nesurinktus š…kus (jei užmatysiu, tikrai pranešiu atitinkamoms tarnyboms) yra numatyta administracinė atsakomybė. Ačiū už supratimą ir susitvarkymą po savo šunelio gamtinių reikalų. Atsiprašau už vartojamą žodį, kurį derėtų įvardinti kaip šunų ekskrementai – bet gal šitaip jūs suvoksite labiau – kaip tai yra nemalonu“, – tokią žinutę kaimynams išplatino Avižienių gyventoja.

Pagal Vilniaus rajono savivaldybės patvirtintas Gyvūnų auginimo ir laikymo taisykles už netinkamą šunų vedžiojimą taikoma LR administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė – įspėjimas arba bauda iki 579 Eur.

Vilniaus mieste pagal savivaldybės patvirtintas taisykles už augintinio ekskrementų nesurinkimą viešoje vietoje gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 230 Eur.