Langų meistras statybvietėje, jūriniame konteineryje, slėpė net 15 kg kanapių

0
26

Balandžio pradžioje Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo pareigūnai surengė slaptą operaciją ir sostinėje sulaikė dar vieną asmenį, kuris, kaip įtariama, disponavo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir jas platino Vilniaus apskrityje.

Asmuo sulaikytas važiuojantis savo automobiliu Vilniuje, Molėtų plentu. Sustabdžius ir patikrinus įtariamojo automobilį, jame buvo rasta ir paimta apie 1 kg narkotinės medžiagos – kanapių, taip pat 2 paketai, imituojantys apelsinus, su, kaip įtariama, narkotine medžiaga – hašišu, kurio svoris apie 400 g. Su įtariamuoju kartu važiavo įr jo mažametis vaikas – taip bandydamas sudaryti vaizdą, kad tiesiog važiuoja su vaiku iš miesto namo.

Dėl minėto fakto buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. (tas, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų).

Atliekant tyrimą, buvo nustatytos įtariamojo galimos narkotinių medžiagų slėpimo vietos. Kaip paaiškėjo, įtariamasis legaliai užsiėmė langų stiklinimu, šalia vieno statybos objektų Vilniuje, kur įtariamasis atlikinėjo stiklinimo darbus, jūriniame konteineryje, tarp įrankių ir langų konstrukcijų, buvo rastos pilnos dėžės paketų su narkotine medžiaga – kanapėmis, tokių pat kaip ir įtariamojo automobilyje. Konteineryje rasta ir paimta apie 15 kg narkotinių medžiagų – kanapių.

Atlikus kratą įtariamojo namuose, įvairiose talpose ir paketuose rasta ir paimta dar apie 1 kg narkotinės medžiagos – kanapių, pinigai, galimai gauti iš narkotikų platinimo, kiti daiktai, reikšmingi tyrimui. Galimai įtariamasis namuose dalindavo kanapes mažesnėmis dalimis ir vėliau jas platindavo įvairiais kiekiais.

Bendrai rasta ir paimta apie 17 kg narkotinės medžiagos – kanapių, kurių vertė gali siekti apie 85 000 eurų, 400 g hašišo, kurio vertė apie 4 000 eurų. Bendra rastų ir išimtų narkotikų vertė – apie 89 000 eurų.

Įtariamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams. Už inkriminuojamo nusikaltimo padarymą asmeniui gresia laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato informacija