Lapus šluos kaip olandai

0
215

Viešųjų erdvių tvarkymo ir želdinių priežiūros kokybės standarto (VEKS) metodika vis labiau skverbiasi į Lietuvos miestus bei miestelius. Olandijoje pradėta diegti tvarka patogi tuo, jog tiek perkančiosios organizacijos, tiek tiekėjai ir rangovai viską vertina vienodai, o tai leidžia taupyti įvairius resursus.

Bendradarbiaujant su Aleksandaro Stulginskio universitetu, Kaune surengtuose mokymuose dalyvavę aplinkos tvarkymo specialistai bei už teritorijų priežiūrą atsakingi savivaldybių atstovai nuo šiol savo darbe galės vadovautis taisyklėmis, kurios vis dažniau atsidurs ir viešųjų pirkimų ar privačių konkursų sąlygose.

„VEKS metodika padėtų užsakovui bei paslaugos teikėjui vienodai suprasti ir įvertinti paslaugų pirkimo sąlygas, o vėliau, pirkimui įvykus, būtų galima tinkamai vykdyti darbus bei jų kokybės kontrolę“, – kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės Tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė.

Mokymus Kaune vedė ir teorine bei praktine patirtimi dalinosi Olandijos ir Vokietijos viešųjų erdvių kokybės standartų ekspertai. Šiose šalyse aplinkos priežiūros standartizuota metodika, Lietuvoje labiau žinoma kaip VEKS, pradėta diegti dar 2007 metais.