Latvija ir Lietuva bendradarbiauja su Baltarusija dėl laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimo

0
301

Lietuvos ir Latvijos valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų bei Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijos atstovai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos Baltarusijos teritorijoje.

Bendradarbiavimo susitarimą pasirašė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas, Latvijos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Maris Balodis ir Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijos viceministras, Veterinarinės ir maisto priežiūros departamento direktorius Ivan Smilhin.

Šio susitarimo pagrindu bus skirtas Europos Sąjungos finansavimas laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimui Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos pasienio teritorijose. Jaukai su vakcina nuo pasiutligės bus išmėtyti Baltarusijoje 50 km  atstumu nuo Lietuvos ir Latvijos valstybinių sienų. Numatoma, kad vakcina bus išmėtyta 33 000 km2 plote.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bendradarbiavimo susitarime įsipareigojo nustatyta tvarka suteikti Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijai neatlygintiną Europos Sąjungos skiriamą finansinę paramą 2019 m. laukinių gyvūnų pasiutligės likvidavimo programai vykdyti. Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerija įsipareigojo įvykdyti pasiutligės likvidavimo programą.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija