Teigia, jog Vilniaus miesto savivaldybė neteisėtai griauna lauko reklamos statinius

0
53

Baltijos išorinės reklamos firmų asociacija, kuri vienija daugumą Lietuvoje veikiančių lauko reklamos įmonių, tvirtina, kad sostinės savivaldybė savavališkai, nesant privalomojo teismo sprendimo, griauna ir niokoja sostinėje esančius reklamos statinius. Šie veiksmai tęsiasi kelias dienas iš eilės, o statinių savininkai skundžiasi, kad policija nereaguoja į jų pranešimus dėl neteisėtai griaunamo ir pasisavinamo jų turto.  

Savivaldybė savo sprendimą pašalinti reklamos stendus motyvuoja neva pasibaigusiais leidimais, tačiau už visus juos ir toliau renka rinkliavas, nepaisant to, kad sprendimų dėl leidimų nepratęsimo ir netinkamai organizuotų naujų konkursų teisingumą vis dar nagrinėja teismas. 

„Miesto administracija nutarė nelaukti teismų sprendimų ir savavališkai nugriauti privačioms įmonėms priklausančius reklamos statinius. Už jau nugriautus ir dar grasinamus nukelti reklamos stendus Vilniaus miesto savivaldybei nuolat mokame rinkliavą. Iš viso vien tik asociacijos įmonės, kurių įrenginiai griaunami, per praėjusius metus į miesto biudžetą yra sumokėjusios apie 400 tūkst. Eur rinkliavų“, – sako asociacijos vadovas Artūras Štaudė.

Trečiadienį ir ketvirtadienį Vilniuje įmonė „Grinda“, savivaldybės pavedimu, nugriovė mažiausiai dvylika lauko reklamos statinių, dar bent šešis – suniokojo. Minėti statiniai priklauso lauko reklamos bendrovėms „Clear Channel Lietuva“ ir „Baltijos vaizdinė reklama“. Teismo nuomonė dėl savivaldybės sprendimų teisėtumo turėtų pasirodyti artimiausiu metu, tačiau savivaldybė jos nelaukia ir skuba nugriauti statinius anksčiau. 

Advokatas Sigitas Barakauskas sako, kad į įvykio vietą buvo kviesta ir policija, tačiau didelės naudos iš to nebuvo.

„Pareigūnai trečiadienį į įvykio vietą pačiame Vilniaus centre prisistatė tik po kelių skambučių ir praėjus beveik valandai po iškvietimo. Apmaudu, kad jie nereagavo į jokius argumentus, kad įmonė „Grinda“ veikia nesankcionuotai. T.y. neturėdama jokio teisinio pagrindo taip elgtis, kadangi nėra jokio teismo sprendimo, kuris leistų nugriauti privačius statinius. Teisinėje valstybėje policija turėtų užkardyti galimai neteisėtus veiksmus, tačiau šiuo atveju buvo leista toliau ardyti reklaminius įrenginius, dėl kurių tolesnės eksploatacijos netrukus laukiama teismo sprendimo“, – pabrėžia teisininkas.

Anot advokato, dėl tokio elgesio, kai nėra užtikrinama reali nuosavybės teisės apsauga, buvo kreiptasi į aukščiausius policijos pareigūnus su oficialiu raštu, taip pat buvo pateiktas pareiškimas policijai dėl, asociacijos vertinimu, atliktų neteisėtų veiksmų, kad ateityje tokie veiksmai būtų užkardyti.

„Norėtųsi, kad policijos šūkis „Ginti. Saugoti. Padėti“ būtų ne tik tuščias lozungas, bet ir realiai veiktų, kai reikia pagalbos. Nepaisant skundų dėl vakarykščio netinkamo pareigūnų elgesio, šiandien toliau matėme tą patį – jie nestabdė neteisėtų „Grindos“ veiksmų ir niekaip nereagavo į mūsų niokojamą turtą. Stengiamės naudoti visas civilizuotas, teisines priemones savo turtui ir verslui apsaugoti, tačiau teismų sprendimai užtrunka, savivaldybė nesikalba, o policija – ignoruoja”, – prideda „Baltijos vaizdinė reklama“ vadovė Jovita Meškauskienė.