Lavoriškėse pasieniečiai sulaikė Vokietijos ir Lietuvos piliečių vairuotus visureigius

0
47

Vėlyvą ketvirtadienio vakarą VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai Lavoriškių PKP patikrino iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojančio 43-ejų Vokietijos piliečio bei jo vairuoto 1995 m. gamybos „Land Rover Defender“ dokumentus. Ši transporto priemonė registruota Armėnijoje. Dokumentų kontrolės metu VSAT pareigūnams vokiečio pateiktas armėniškas registracijos liudijimas pasirodė įtartinas. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė.

Po kelių minučių patikrintas dar vienas tokios pat markės 1997 m. pagamintas visureigis. Jį vairavo 43-ejų Lietuvos pilietis. Pasieniečiai išsiaiškino, kad ir šio vyro pateiktas armėniškas registracijos liudijimas – taip pat, įtariama, suklastotas.

Be to, VSAT pareigūnai nustatė, kad abiejų automobilių VIN numeriai yra perkalti.

Pasieniečiai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Įstatymas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų. Dėl transporto priemonės identifikavimo numerių suklastojimo, neteisėto sunaikinimo ar pakeitimo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas. Suklastojusiam, neteisėtai sunaikinusiam ar pakeitusiam transporto priemonės identifikavimo numerius gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Apklausę kaip liudytojus visureigius vairavusius vyrus pasieniečiai paleido. Automobiliai saugomi Vilniaus pasienio rinktinėje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija