Lavoriškių punkte krovininį automobilį vairavęs kirgizas pasieniečius bandė apgauti pateikdamas, įtariama, padirbtą vairuotojo pažymėjimą

0
245

Vakar vakare Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių kontrolės punkte VSAT pareigūnai patikrino iš Lietuvos į Baltarusiją vykusio 26-erių Kirgizijos piliečio bei jo vairuoto krovininio automobilio „Volvo“ dokumentus. Užsienietis pasieniečiams pateikė tvarkingą transporto priemonės registracijos liudijimą, tačiau jo turėtas kirgiziškas vairuotojo pažymėjimas iškart sukėlė įtarimų. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė.

VSAT pareigūnai nustatė, kad kirgizas į Lietuvą atvyko iš Lenkijos, kurios pasienyje nuolatiniai tikrinimai nėra atliekami. Vairuotojui pasieniečiai surašė administracinio nusižengimo protokolą už transporto priemonės vairavimą neturint tam teisės ir skyrė 450 eurų baudą.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo klastote Vilniaus pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai kirgizui gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Po apklausos vairuotoją pasieniečiai uždarė į areštinę.

„Volvo“ perduotas kitam vairuotojui, turėjusiam tvarkingus kelionės dokumentus ir teisę valdyti tokios kategorijos transporto priemonę.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės informacija