Lenkai Lietuvoje vertėsi nelegalia veikla

0
237

Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai, bendradarbiaudami su kolegomis iš VMI ir FNTT, praėjusią savaitę Alytuje aptiko sandėlį, kuriame rasta net 80 tonų tabako ir įrenginiai, skirti jo apdorojimui. Radinio vertė – apie 6,7 mln. Eur.

Sandėlį nuomojo Lietuvoje registruota UAB, neturinti licencijos tabako gaminių prekybai ir gamybai. 10 tonų tabako jau buvo apdorota, supakuota ir parengta išvežimui. Dauguma iš trylikos įmonės darbuotojų yra Lenkijos piliečiai, po apklausos jie buvo paleisti.

Tabako žaliava Lietuvoje nelaikoma akcizine preke, tad mūsų šalyje kuriasi vis daugiau šešėlinių tabako apdorojimo įmonių. Legaliai įsivežusios tabaką, tokios įmonės vėliau neteisėtai jį apdoroja ir, įtariama, tiekia nelegaliems tabako fabrikams visoje Europoje.

Šių metų rugpjūčio pabaigoje Lazdijų rajone muitinės kriminalistai aptiko kitą sandėlį su 13 tonų tabako ir jo apdorojimo įranga. Tabaką į Lazdijų rajoną įvežė Lenkijos piliečio N. P. B. Lietuvoje įsteigta įmonė, oficialiai užsiimanti maisto tiekimu, bet irgi neturėjusi licencijos verstis tabako gaminių gamyba.

Panašų cigarečių gamybai paruošto tabako krovinį muitinės kriminalistai 2017 m. spalį likvidavo Mažeikių rajone, kur šešėlinė įmonė maskuota tose pat patalpose legaliai veikusia lentpjūve.

Pareigūnų žiniomis, vien kaimyninėje Lenkijoje 2018 metais (iki rugpjūčio mėn.) rasta 18 nelegalių cigarečių fabrikų ir 30 nelegalių tabako smulkinimo sandėlių.

 

Muitinės kriminalinės tarnybos informacija