Lenkijoje paminėtas legendinis skrydis per Atlantą

0
354

85-ųjų metinių proginiai renginiai vyksta ir visoje Lietuvoje.  O iš vietovės, kur sudužo „Lituanica“, „Laisvo skrydžio“ klubo prezidentas Dainius Liegus Kauną ketina pasiekti pilotuodamas motorizuotą parasparnį. 650 kilometrų atstumą lakūnas ketina įveikti per 12 – 14 valandų.

Daugkartinis Lietuvos parasparnių čempionas savo misiją vadina „Lituanica85“ ir skiria 85-osioms lakūnų žuvimo metinėms atminti bei Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui paminėti. „Šiuo simboliniu skrydžiu noriu užbaigti lietuvių žygdarbį, sau ir kitiems parodyti, jog galima pasiekti bet kokį tikslą, kai yra didelis noras ir užsispyrimas“, – sakė D. Liegus.

Lenkijoje vykusiame minėjime dalyvavo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis. Iškilmių dalyviams jis perdavė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą.

„Kuomet Lietuva ir Lenkija iškilmingai švenčia savo valstybingumo atkūrimo šimtmetį, prisimename lietuvių tautos didvyrius Steponą Darių ir Stasį Girėną, prieš 85-erius metus įvykusią „Lituanica“ katastrofą. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse savo taikiu žygiu drąsūs vyrai siekė išgarsinti  Lietuvos vardą.

Esu sujaudintas besitęsiančia tradicija paminėti Lietuvos lakūnų žygdarbį šioje nuostabioje Lenkijos vietoje. Nuoširdžiai dėkoju visiems Lenkijos žmonėms ir ypač Ščecino – Kamiensko arkivyskupui metropolitui Andrzej Dzięga, Myslibužo burmistrui Piotr Jerzy Sobolewski už pastangas ir darbus išsaugojant šią, Lietuvos, Europos ir pasaulio aviacijai svarbią atminimo vietą. Tai yra dar vienas puikus pavyzdys kaip bendrai gebame ir mokame išlaikyti bei puoselėti istorinės atminties vietas. Labai vertiname Lenkijos Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministro dėmesį šiam renginiui“,- sakoma premjero sveikinime.

Steponas Darius ir Stasys Girėnas laimingai įveikė Atlantą, tačiau galutinio skrydžio tikslo – Kauno – jiems pasiekti nepavyko. Jų valdoma „Lituanica“ 1933 m. liepos 17-ąją sudužo miške netoli Pščelniko kaimo.