Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo viršininkas Rajmund T. Andrzejczak su oficialiu vizitu lankėsi Lietuvoje

0
234
Lenkijos ir Lietuvos karinio bendradarbiavimo stiprinimas bei bendradarbiavimas su sąjungininkais regioninio saugumo srityje – tai pagrindinės Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo viršininko vizito Lietuvoje temos.
Lietuvos Respublikos kariuomenės vado kvietimu Lenkijos kariuomenės generalinio štabo viršininkas gen. Rajmund T. Andrzejczak su oficialiu vizitu lankėsi Vilniuje, jo metu jis susitiko su Lietuvos gynybos ministru Raimundu Karobliu bei Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.

Susitikimų metu buvo aptarti dvišalio karinio bendradarbiavimo stiprinimo klausimai. Buvo kalbėta apie Lenkijos, Lietuvos bei sąjungininkų bendras karines pratybas, vykdomas kartu su JAV kariais.

Buvo aptartos taip pat NATO ir Europos Sąjungos iniciatyvos saugumo srityje, tarp jų ir gebėjimas imtis neatidėliotinų veiksmų Aljanso rytinėje dalyje, susijęs su kariuomenės judėjimu bei mobilumu.

Remdamiesi Lenkijos kariuomenės gynybos štabo viršininko susitikimu Šiauliuose su Lenkijos karinio kontingento „PKW Orlik“ kariais, vykdančiais Baltijos oro policijos misiją, generolai Žukas ir Andrzejczak aptarė oro gynybos Baltijos šalyse klausimus.

Po oficialių susitikimų generolai aplankė Antakalnio kapines, kur Lenkijos kariuomenės štabo viršininkas padėjo vainiką prie Lietuvos laisvės gynėjų memorialo. Rasų kapinėse Lenkijos delegacija padėjo vainiką prie Motinos ir sūnaus širdies mauzoliejaus.

Susitikimo su žurnalistais metu gen. Andrzejczak informavo, kad „kalbėta apie bendrų karinių pratybų intensyvumą, apie kelių infrastruktūros gerinimą, taip pat „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ jungčių panaudojimą šiam tikslui.

„Kalbėjome apie praėjusiais metais įkurtą Šiaurės Rytų padalinį. Tai naudinga jungtis bei veiksmingas saugumo sistemos architektūros elementas“, – sakė Lenkijos kariuomenės viršininkas.

Gen. Andrzejczak pabrėžė, kad Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas gynybos ir saugumo srityje yra labai svarbus. „Mes norėtume, kad visi lietuviai būtų tikri, kad kilus bet kokiai grėsmei, visa NATO, įskaitant Lenkijos kariuomenę, imsis veiksmų“, – pabrėžė Lenkijos kariuomenės štabo viršininkas.

Trečiadienį (balandžio 3 d.) gen. Andrzejczak susitiko su Lenkijos kariais, eilinį kartą vykdančiais Baltijos oro policijos misiją Šiauliuose ir saugančiais trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos – oro erdvę.

Susitikimas su „PKW Orlik“ kariais buvo galimybė tiesioginiams pokalbiams tarp štabo viršininko ir pilotų. „PKW Orlik“ vadas pristatė dabartinę padėtį atsakomybės srityje bei informavo apie dabartinę Lenkijos karinio kontingento veiklą.

Vizito metu gen. Andrzejczak susitiko su Lietuvos Respublikos oro pajėgų vadu ir Šiaulių aviacijos bazės vadu. Susitikimo metu kalbėta apie Baltijos šalių saugumą, dabartines grėsmes rytinėje NATO dalyje ir bendradarbiavimą Aljanse.

 

Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo pranešimas