Lenkijos pasienyje muitininkai sulaikė kokaino, o ties Baltarusijos siena – hašišo siuntas

0
307

Spalio 9-ąją, kvaišalų kontrabandininkai įsimins ilgam: per vieną dieną Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė dvi stambias narkotikų siuntas.

Naktį į trečiadienį ties Kalvarija sulaikytas Rusijos pilietis, automobilio akumuliatoriuje įrengtoje slėptuvėje vežęs 3, 6 kg kokaino. O ryte Medininkuose, beišvažiuojant į Baltarusiją, įkliuvo dar du Rusijos piliečiai, automobilio lubose ir kuro bake vežę 38,4 kg hašišo. Bendra tądien sulaikytų kvaišalų vertė juodojoje rinkoje – apie 720 tūkstančių eurų.

Iš Lenkijos į Lietuvą įvažiavęs prabangus Rusijos piliečio I. M. vairuojamas automobilis „Mercedes Benz S500“ Lietuvos muitinės mobiliosios grupės pareigūnų buvo sustabdytas spalio 8–osios vakarą ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu. Rusas pareigūnams sakė užsiimantis verslu ir viso labo grįžtantis iš viešnagės pas draugą Vokietijoje. Bet jis labai susinervino muitininkams nusprendus mašiną patikrinti detaliai (tam reikėjo  nuvykti į Kybartus).

Patikrinimas užtruko iki vėlyvos nakties. Jau trečiadienio rytą, tikrindami „Mercedes Benz“ Kybartuose mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, pareigūnai atkreipė dėmesį į vieną iš automobilio akumuliatorių. Netrukus paaiškėjo, jog tai muliažas: akumuliatoriuje rastas 3,64 kg svorio paketas (ir trys pakeliai druskos, kurie, matyt, į akumuliatoriaus dėžę buvo sugrūsti kaip savotiški amortizatoriai)

Pakete rastiems milteliams atlikus pirminį narkotikų kontrolės testą nustatyta, jog Rusijos pilietis gabeno kokainą, kurio vertė juodojoje rinkoje – apie 360 tūkst. eurų. I. M. buvo sulaikytas, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotikų kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokurorai. Vakar, Kauno miesto teismo sprendimu, Rusijos pilietis suimtas trim mėnesiams.

Tą patį rytą, apie 7 val., Vilniaus teritorinės muitinės mobiliosios grupės ir Medininkų kelio posto pareigūnai detaliam patikrinimui sustabdė automobilį „Volkswagen Passat“, kuriuo į Baltarusiją iš kelionės po Vakarų Europą važiavo du Rusijos piliečiai, giminaičiai M. P. ir V. N. Patikrinę mašiną rentgeno kontrolės sistema, pareigūnai automobilio stoge  aptiko slėptuvę su plastikiniais paketais. Toliau detaliai tikrindami ir ardydami automobilį, muitininkai rado dar daugiau paketų, plūduriuojančių mašinos kuro bake. Iš viso pusbrolis ir pusseserė „Volkswagen Passat“ vežė 38, 44 kg hašišo, kurio vertė juodojoje rinkoje 380 tūkst. eurų.

Abu Rusijos piliečiai buvo sulaikyti, MKT Vilniaus skyriuje dėl kvaišalų kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, vadovaujamas Vilniaus apygardos prokurorų. Vakar Vilniaus miesto teismo sprendimu M. P. buvo suimtas trim, o jo bendrakeleivė V. N. – dviem mėnesiams. Muitinės kriminalistų nuomone tai buvo tipiška „tranzitinė“ narkotikų kontrabanda. Manoma, kad kvaišalų krovinį abiem atvejais kurjeriai paėmė Nyderlanduose arba Belgijoje ir turėjo nugabenti per Lietuvą į Rusiją ar Baltarusiją.

Tai jau penktas stambus kvaišalų kontrabandos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje. 2019 m. vasario 1 d. ties Kalvarija sustabdę Rusijos piliečio vairuojamą automobilį, muitininkai mašinoje aptiko beveik 72 kg hašišo. Vasario 11 d. muitininkų patrulis Juragiuose (Kauno raj.) sulaikė automobilį „BMW X6“, kurio dugne įrengtose slėptuvėse aptikta 3,7 kg kokaino ir 25 kg marihuanos kontrabanda. O vasario 15 d. priešais Garliavą muitinės pareigūnai sustabdė dar vieno Rusijos piliečio vairuotą automobilį „Kia Optima“. Iš po automobilio bagažine įrengtos slėptuvės muitininkai ištraukė apie 200 įvairių dydžių paketų, iš viso – daugiau nei 133 kg hašišo.

 

LR muitinės informacija