Lepinimąsi baseine vadino gydymu ir išvengė PVM

0
267

FNTT atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su populiariame Druskininkų kurorte sveikatinimo paslaugas teikiančiomis įmonėmis. Įtariama, kad jos galėjo neteisingai teikti duomenis apie savo pelną ir mažinti mokėtiną pridėtinės vertės mokesčio sumą.

Ikiteisminiai tyrimai pradėti po FNTT Kauno apygardos valdybos atliktos analizės ir patikrinimų.

Turimais duomenimis, Druskininkuose sveikatinimo paslaugas, tokias kaip SPA masažai, pirtys ir įvairios baseinų procedūros, teikiančios įmonės atsakingi darbuotojai 2019 metais galėjo klastoti atvykstančių poilsiautojų ambulatorines asmens sveikatos istorijas ir teikti neteisingus duomenis apie PVM pajamų apmokestinimą.

Pirminiais tyrimo duomenimis, dviejų sveikatinimo paslaugas teikiančių įmonių atsakingi darbuotojai galėjo suklastoti duomenis, kad poilsiautojai sveikatinimo procedūras  – apsilankymą baseine, pirtyse ir pan. – gautų su gydytojo paskyrimu. Įtariama, kad kurorto poilsiautojai nesilankė pas gydytojus ir nesiskundė sveikata, o dviejų įmonių atsakingi asmenys galėjo suklastoti duomenis apie suteiktas paslaugas bei nemokėti įprastai mokėtino 21 proc. PVM.

„Abiejuose FNTT tyrėjų atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose galima įžvelgti analogišką modelį, kuriuo vengiama mokėti PVM. Sveikatinimo paslaugas teikiančios įmonės, siekdamos pritraukti poilsiautojus bei mažinti apgyvendinimo paslaugų kainas, įtraukė dirbtinai su reabilitacija ar profilaktiniu gydymu siejamas paslaugas. Įtariama, kad visiškai sveikų poilsiautojų asmens sveikatos istorijose galėjo būti įrašomi duomenys apie ligas ar susirgimus, o tai sveikatinimo įstaigoms suteikė teisę naudotis taikoma PVM lengvata ir nemokėti minėto mokesčio“, – teigia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Antoni Mikulskis.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai tęsia atliekamus ikiteisminius tyrimus dėl dokumentų klastojimo ir neteisingų duomenų pateikimo, skaičiuojama nesumokėto PVM suma.

 

FNTT informacija