Liepą, palyginti su birželiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,7 proc.: labiausiai, beveik 40 proc., pabrango dujos

0
276

Statistikos departamento duomenimis, daugiausia tam įtakos turėjo kietojo kuro, dujų, degalų ir tepalų, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų padidėjimas bei drabužių ir avalynės kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per mėnesį padidėjo 0,6 proc., paslaugų – 1 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,7 proc., rinkos – 0,4 proc.

Didžiausi vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai per mėnesį 2021 m. liepos mėn., palyginti su birţelio mėn. 

2021 m. liepą, palyginti su birželiu, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų pokytį (kainos padidėjo 5,6 proc.) nulėmė gamtinių dujų (38,6 proc.), kietojo kuro (18,5 proc.), elektros energijos (7,8 proc.) kainų padidėjimas bei šilumos energijos (1,4 proc.) kainų sumažėjimas.

Transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,1 proc. Pokytį lėmė degalų ir tepalų (3,5 proc.) bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų (14,5 proc.) kainų padidėjimas.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,1 proc. Labiausiai kito kai kurių šviežių vaisių ir daržovių kainos: daugiausia padidėjo burokėlių, citrinų, šilauogių, apelsinų, svogūnų, morkų kainos, bet sumažėjo trumpavaisių agurkų, bulvių, ankstyvųjų baltagūžių kopūstų, žiedinių kopūstų, pomidorų kainos.

Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 8 proc. Drabužiai atpigo 9 proc., avalynė – 7,2 proc.

2021 m. liepos metinė (2021 m. liepą, palyginti su 2020 m. liepa) infliacija sudarė 4,7 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, dujų, kietojo kuro, šilumos energijos, elektros energijos, azartinių lošimų (loterijos bilietų), restoranų, kavinių ir panašių įstaigų paslaugų, tabako gaminių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, daržovių kainų padidėjimas bei atostogų išvykų, transporto draudimo kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 4,8 proc., paslaugų – 4,3 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 7,4 proc., rinkos – 4,2 proc.

Vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiai 2021 m. liepos mėn. Procentais