Liepkalnyje pramogavo vaikai

0
255

Antrus metus iš eilės vaikų dienos centrų auklėtiniai žiemą palydi besimėgaudami slidinėjimo pramogomis. Skatinti sveiką ir aktyvų vaikų gyvenimą bei savo pavyzdžiu įkvėpti gyvenime siekti net olimpinių medalių į Liepkalnio pramogų centrą atvyko Jonas Nainys, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė, Vida Vencienė, olimpiečiai Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia ir kiti žiemos sporto atstovai.

Daugiau kaip 60-imt Liepkalnio pramogų centre susirinkusių vaikų iš Vilniaus dienos centrų šiandien galėjo pasimėgauti jiems nekasdienėmis pramogomis. Jas dovanojo „Rimi Lietuva“ ir pramogų centras „Liepkalnis“, ši iniciatyva – tai LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo „Už saugią Lietuvą“ kampanijos dalis.

Geros emocijos ir sveikata

Akcijos dėka kai kurie vaikai ne tik pirmą kartą išbandė įprastai jiems neprieinamas pramogas, bet ir gyvai stebėjo biatlonininkų pasirodymą, pamatė kaip nuo kalno nusileidžia ekstremalaus sporto profesionalas Artūras Morauskas-Benzas, susipažino su olimpiniais čempionais, jų sporto šakomis. Tokios patirtys, anot rengėjų, leidžia teigiamai įkvėpti vaikus ir skatina norą siekti gerų rezultatų ateityje.

Aktyvus laisvalaikis veda į sportinius rezultatus

Aktyvus laisvalaikis ir sveikas gyvenimo būdas yra tiesiausias kelias ir į sportinius rezultatus ar net olimpinį medalį. Tuo neabejoja renginyje dalyvavę olimpiečiai Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia bei biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė. Anot D. Gudzinevičiūtės, žiemos sportas Lietuvoje turi gilias tradicijas lygumų slidinėjime, biatlone, dailiajame čiuožime, o kalnų slidinėjimą ir snieglentes dar tik atrandame.

„Smagu sugebėti nusileisti nuo kalno! Palaikome visas iniciatyvas, kurios skatina vaikus judėti, aktyviai gyventi bei mokytis naujų įgūdžių. Šiandien mačiau vaikų džiaugsmą ir ugnelę akyse, mačiau norą pargriuvus kuo greičiau atsistoti ir leistis nuo kalno – tai geras ženklas. Noras mokytis ir tobulėti – vienos pagrindinių olimpizmo krypčių,“ – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė D. Gudzinevičiūtė.

Sniegas dar laikosi

Nors oras jau kvepia pavasariu, bet Liepkalnio slidinėjimo trasoje žiemos malonumai ir toliau tęsiasi. Sniegas, pasak Liepkalnio atstovės Rytės Šidlauskaitės, trasose išsilaikys dar kurį laiką. O galimybė dovanoti vaikams pamoką – tai noras skatinti lietuvius dar labiau įsimylėti žiemą ir atrasti visus jos privalumus.