Lietuvoje dar nemažai šeimų su atžalomis turi didelių finansinių sunkumų

0
265

2021 m. 2,8 proc. namų ūkių, turinčių vaikų iki 16 m. amžiaus, nurodė, kad bent vienas iš vaikų negalėjo nors kartą per dieną valgyti vaisių, daržovių, 1,9 proc. – valgyti mėsos, žuvies ar lygiaverčių vegetariškų patiekalų, teigiama Statistikos departamento pranešime.

Dėl lėšų stokos ne visi vaikai namuose turėjo savo amžiui tinkamų knygų, žaidimų ar lauko laisvalaikio reikmenų, galėjo reguliariai dalyvauti laisvalaikio veikloje ar išvykti bent savaitei atostogų.

Dalyvavimą laisvalaikio veikloje ar galimybę išvykti atostogų ribojo ir kitos priežastys, iš kurių pagrindinė galėjo būti COVID-19 pandemija.

Vaikai, augantys su vieniša motina ar tėvu, žymiai dažniau susidūrė su materialiniais nepritekliais, nei augantys su abiem tėvais.

Skurdo rizikoje gyvenančiuose namų ūkiuose augantys vaikai dėl lėšų stokos buvo priversti riboti ne tik laisvalaikio poreikius, bet ir prasčiau maitinosi, didelė dalis turėjo tenkintis dėvėtais drabužiais.

Vienas iš šimto namų ūkių, turinčių mokyklą lankančių vaikų iki 16 m. amžiaus, 2021 m. nurodė, kad bent vienas iš mokyklą lankančių vaikų dėl lėšų stokos nedalyvavo mokyklos rengiamose mokamose išvykose ir renginiuose, tokia pat dalis neturėjo mokymuisi ir namų darbams atlikti tinkamos vietos.

Siekdamas išmatuoti namų ūkių galimybes patenkinti juose augančių vaikų poreikius, Lietuvos statistikos departamentas, atlikdamas 2021 m. pajamų ir gyvenimo sąlygų tyrimą, papildomai apklausė daugiau kaip tūkstantį namų ūkių, kuriuose augo vaikai iki 16 m. amžiaus, – tirta, kokią įtaką tenkinant vaikų poreikius turėjo lėšų stoka ar kitos priežastys.

Statistikos departamento informacija