Lietuvoje pradėjus kalbėti apie švelnesnes karantino sąlygas ugdymo įstaigose, lenkai kol kas to nesvarsto

0
257

Paskutinėmis žiniomis, mokyklos ir darželiai Lenkijoje bus uždaryti mažiausiai iki gegužės 24 d., o egzaminai vyks birželį ir tik raštu.
Manoma, jog pagrindinis žinių patikrinimas mokyklose prasidės nuo birželio 8 d. Stojamieji į aukštąsias turėtų vykti rugpjūčio antroje pusėje.

Atsakingų institucijų atstovai informuoja, jog viskas gali ir pasikeisti, jei nepavyktų tinkamai susidoroti su koronaviruso pandemija.

Tuo trapu Lietuvoje nuo vakar dalis ugdymo įstaigų atjaunino veiklą. Vilniuje vaikų priežiūros paslaugos jau galimos darželinukams, priešmokyklinukams ir pradinukams. Į darželius ar mokyklas galės būti priimti tie vaikai, kurių abu tėvai (įtėviai, globėjai, rūpintojai) privalo išeiti į darbus ir neturi kitų galimybių vaikams prižiūrėti. Sprendimas priimtas remiantis trečiadienį priimtu Vyriausybės sprendimu švelninti karantiną. Atsižvelgus į gautų prašymų skaičių, veiklą pradės ne visi darželiai ar mokyklos – iš pradžių planuojama atidaryti po keletą ugdymo įstaigų kiekvienoje seniūnijoje.

Vaikų priežiūros paslaugos bus organizuojamos mažose vaikų grupėse, maksimaliai laikantis izoliacijos principo.

Užtikrinant visų saugumą, tėveliai, atlydintys vaikus, privalės dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones, o šalia įėjimų į įstaigas bus priemonės rankų dezinfekcijai bei pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę. Į darželius ir mokyklas priimami tik sveiki, t. y. peršalimo simptomų neturintys, vaikai.