Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro vadovo pareigas eis A. Jakubauskas

0
266

Seimas po slapto balsavimo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro generaliniu direktoriumi paskyrė prof. dr. Adą Jakubauską. Už tai balsavo 71 Seimo narys, prieš – 13, susilaikė 8 parlamentarai.

A. Jakubausko penkerių metų kadencija prasidės liepos 1 d. ir jis pakeis nuo 2009 m. šias pareigas ėjusią Teresę Birutę Burauskaitę.

A. Jakubauskas yra pedagogas ir politologas, socialinių mokslų daktaras, yra dirbęs „Vilniaus šiltnamiuose“ konsultantu ir direktoriumi ryšiams su užsieniu, vadybininku privačioje bendrovėje, Seimo kanceliarijoje, dėstęs Mykolo Romerio universitete. Nuo 2003 metų A. Jakubauskas yra Lietuvos totorių bendruomenių sąjungos pirmininkas, nuo 2015 metų – Pasaulio Krymo totorių kongreso sekretoriaus pavaduotojas.

A. Jakubausko kandidatūrą parlamentui pristatė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, remdamasis Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos teikimu ir po išsamių konsultacijų su istorikų bendruomene ir visuomenininkais. „Prof. Adas Jakubauskas yra žinomas ir nusipelnęs mokslininkas, išmanantis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro veiklą. Jo kandidatūrai stiprų palaikymą išreiškė tiek kolegos Seimo nariai, tiek visuomeninės organizacijos ir akademinė bendruomenė. Toks šio kandidato palaikymas rodo pasitikėjimą ir leidžia manyti, kad jis galės tinkamai eiti pareigas“,– anksčiau teigė parlamento vadovas.