Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną – nemokamos ekskursijos po sostinės senamiestį

0
385

Kovo 11-ąją Vilnius kviečia švęsti turiningai ir įsimintinai – iškart po eitynių su 400 m ilgio Trispalve, 13 val. vilniečius ir miesto svečius Katedros aikštėje pasitiks beveik keturios dešimtys gidų ir pakvies į ekskursijas po įstabų Senamiestį. Ši prasminga tradicija kovo 11 d. proga kuriama jau antrus metus, šiemet bus pasiūlytos net 38 ekskursijos šešiomis skirtingomis kalbomis. Į ekskursijas skelbiama išankstinė registracija, kuri prasidės kovo 6 d. nuo 9 val.

„Vilniaus senamiestis ne veltui įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą kaip vienas gražiausių Senojo žemyno miestų su didžiausiu barokiniu senamiesčiu visoje Rytų ir Vidurio Europoje. Įspūdinga architektūra ir turtinga istorija nuo seno stebina ne tik į sostinę atvykstančius svečius, bet džiugina ir vietos gyventojus. Kovo 11-oji yra dar viena puiki proga išeiti į miestą, dalyvauti šventiniuose renginiuose, Laisvę švęsti smagiai ir prasmingai – plėsti akiratį ir pamatyti istorijos ir įdomybių kupinas Vilniaus erdves“, – pažinti miestą iš naujo kviečia Vilniaus gidai.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Iš anksto užsiregistravusiųjų gidai lauks 13 val. Katedros aikštėje prie Gedimino paminklo. Laukia net 38 ekskursijos skirtingomis temomis, kurios truks apie 1,5–2 val.

Naujovė šiemet – daugiataučiame Vilniuje ekskursijos vyks net 6 kalbomis: lietuvių, anglų, rusų lenkų, vokiečių ir turkų.

Ekskursijų metu kartu su profesionaliais Vilniaus gidais bus prisiminti žymūs Lietuvos ir Vilniaus kūrėjai, dramatiškos kelio į Laisvę istorijos, bus galima išgirsti dar negirdėtas senojo Vilniaus legendas, pažinti ir aplankyti atvertus Senamiesčio kiemelius, architektūros paminklus, susipažinti su daugiakultūre sostine, išgirsti pikantiškas istorinių asmenybių meilės istorijas, poezijos ištraukas.

Svarbu žinoti: ekskursijų dalyvių skaičius ribotas, todėl kviečiame į pasirinktą ekskursiją užsiregistruoti iš anksto: https://laisves-keliais-po-vilniu.eventbrite.com

 

Vilniaus m. savivaldybės informacija