Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Vokietijos kariuomenės vadu generolu Carstenu Breueriu

0
26

Susitikime buvo aptarta saugumo situacija regione, Lietuvos ir Vokietijos karinis bendradarbiavimas, NATO rytinio flango stiprinimas.

Šalies vadovas susitikime teigė, kad saugumo situacijai regione išliekant įtemptai itin svarbu, jog Lietuva ir Vokietija grėsmes vertina vienodai ir atitinkamai priima sprendimus gynybos srityje. Pasak Prezidento, NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu patvirtinti regioniniai saugumo planai reikšmingai prisidės stiprinant NATO rytinį flangą, tačiau būtinas spartus jų įgyvendinimas.

Prezidentas su Vokietijos kariuomenės vadu taip pat aptarė Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje klausimą. Šalies vadovas teigė, kad šiame etape itin svarbus sklandus Lietuvos ir Vokietijos institucijų bendradarbiavimas.

„Džiaugiamės Vokietijos ilgalaikiu įsipareigojimu stiprinant Lietuvos saugumą. Esu tikras, kad tai bus sėkmės istorija, kuria galėsime dalintis su sąjungininkais. Lietuva yra pasirengusi užtikrinti Vokietijos kariams pačias geriausias sąlygas gyventi ir treniruotis Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas su Vokietijos kariuomenės vadu taip pat aptarė NATO rotacinį oro gynybos modelį, kurio įsteigimui buvo pritarta NATO viršūnių susitikime Vilniuje. Šalies vadovas pabrėžė, kad oro gynyba lieka vienu Lietuvos ir viso regiono prioritetų, todėl svarbu artimiausiu metu parengti praktinį šios idėjos įgyvendinimo planą.

LR prezidentūros informacija