Ligoninės teritorijoje iškils „Vasario 16-osios“ pastatų kompleksas

0
346

Pagal generalinės rangos sutartį, Vilniuje, buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje, per 27 mėnesius iškils A+ energinės naudingumo klasės viešbučių paskirties kompleksas ir iki 500 lankytojų talpinantis konferencijų centras su erdvia požemine automobilių parkavimo aikštele. Buvusios Šv. Jokūbo ligoninės pastatai bus rekonstruojami ir sujungiami su tikslu pritaikyti ugdymo veiklai. Projekto, simboliškai pavadinto „Vasario 16-osios“ kompleksu, pabaiga planuojama 2023 metų ketvirtąjį ketvirtį. Generalinis darbų rangovas – bendrovė „Naresta“.

Anot įmonės generalinio direktoriaus Arūno Šlenio, projektas ypatingas tuo, kad čia bus vykdomos net trys statybos rūšys: nauja statyba, taip pat rekonstruojami ir kapitalinio remonto būdu tvarkomi keturi esami pastatai. Taip pat projekte numatyta, kad bažnyčios ir vienuolyno erdvės išliks saugomos ir neliečiamos.  

„Turima patirtis ir suburta stipri specialistų komanda leidžia tikėtis, kad projektas bus užbaigtas laiku ir pateisins užsakovų bei vilniečių lūkesčius“, – sako A. Šlenys. Jo teigimu, tai jau yra penktasis bendras „Narestos“ ir „Lords LB Asset Management“ įgyvendinamas statybų objektas. Vos prieš kelis mėnesius „Naresta“ baigė verslo centro „Lvovo“ statybos darbus, kurie, nepaisant COVID-19 pandemijos, buvo įgyvendinti laiku ir suvaldant visas rizikas.

„Pagal projektą, tarp Neries upės ir Lukiškių aikštės bus vystoma urbanistinė vietos tradicija ir formuojamas vientisas gyvybingas kvartalas, kuris bus patrauklus ir miestiečiams, ir investuotojams, ir turistams“, – teigia „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo „LB Special Fund IV“ valdytojas Karolis Tuinyla. Pasak jo, projektui įgyvendinti buvo organizuojamas kviestinis konkursas, kurį laimėjusi „Naresta“ pasiūlė patrauklią kainą ir inovatyvius inžinerinius sprendimus. Numatoma bendra projekto vertė – daugiau kaip 55 mln. eurų.

Be to, jog bus transformuota istorinė Vilniaus erdvė, pagal architektūrinės ir kraštovaizdžio dalies autorių, studijos „DO architects“, projektą bus formuojama ir šio komplekso žalesnė bei patrauklesnė aplinka. Iš A. Goštauto gatvės pusės bus kuriamas naujas miesto gatvės skveras – Vienuolio keltininko skverelis.