Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos mokinys – tarp geriausių Lietuvos abiturientų

0
105

Vyriausybės rūmuose vyko abiturientų ir profesinių įstaigų absolventų, sėkmingiausiai išlaikiusių brandos, profesinio mokymo kvalifikacijos ir tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminus, pagerbimo šventė. Tarp geriausiųjų yra ir Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos abiturientas Dominykas Saulius Žalys.

„Dominykas yra puikus pavyzdys, kad stropumas ir darbas padeda įgyvendinti savo svajonę. Džiaugiuosi, kad jis savo pasiekimais garsina Vilniaus rajoną. Sveikinu sėkmingai įveikus vieną svarbiausių savo gyvenimo slenksčių ir linkiu sėkmės tolesniuose moksluose bei profesiniame kelyje. Dėkoju ir mokytojams už jų indėlį“, – sako Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Dominyko Sauliaus Žalio „sąskaitoje“ net trys šimtukai: iš užsienio kalbos (anglų), matematikos ir fizikos valstybinių brandos egzaminų. Vilniaus rajone Dominykas vienintelis, kuriam pavyko gauti aukščiausią šimtų balų įvertinimą iš matematikos ir fizikos valstybinių brandos egzaminų. Nedaug pritrūko ir iki ketvirto šimtuko – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą Dominykas išlaikė 94 balais.

Šventėje dalyvavusius abiturientus, jų mokytojus ir artimuosius, o taip pat ugdymo įstaigų vadovus pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Bent tris ar daugiau maksimalius šimto balų įvertinimus egzaminų sesijoje šiemet gavo 67 Lietuvos abiturientai. Penkiais šimtukais įvertinti 3 abiturientai, keturis šimtukus gavo 14 abiturientų, tris šimtukus baigiamuosiuose egzaminuose pelnė 53 šiemet mokyklas baigę jaunuoliai.

Šventėje abiturientams įteikti padėkos raštai ir atminimo dovanos, šventės dalyviams pasirodė poetinio vyksmo teatras „P teatras“.

Į abiturientų pagerbimo renginį Dominyką lydėjo Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos direktorė Kristina Bajevienė, anglų kalbos mokytoja Irma Krenciuvienė, matematikos mokytoja Audronė Balčiūnaitė ir fizikos mokytojas Rimantas Butėnas.

„Labai džiaugiuosi, kad šiemet mūsų dvyliktokas Dominykas pelnytai puikuojasi tarp geriausių Lietuvos abiturientų. Dominykas visada buvo labai gabus, stropus ir atsakingas mokinys, aktyviai dalyvaujantis ne tik įvairiuose konkursuose, olimpiadose, bet ir bendruomenės gyvenime. Be galo džiaugiamės jo darbštumu ir pasiektais rezultatais. Jis yra mūsų gimnazijos pasididžiavimas!“, – džiaugiasi gimnazijos direktorė Kristina Bajevienė.

Dominykas Saulius Žalys savo tolimesnį kelią sieja su fizikos mokslais – įstojo į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą.

Šiemet 41 Vilniaus rajono savivaldybės gimnazijų abiturientas, laikęs valstybinius brandos egzaminus, gavo 43 šimtukus. Pernai tokių abiturientų buvo beveik perpus mažiau – 22. Taip pat šiemet 3 šimtukus gavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pavaldumo gimnazijų abiturientai.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija