Malkinius katilus naudojantiems Vilniaus regiono gyventojams šis šildymo sezonas kainuos panašiai tiek, kiek ir pernai

0
237

Šalies šilumininkai prieš pat šio šildymo sezono pradžią paskelbė, jog centralizuotai tiekiama šiluma gali būti pigesnė net ketvirtadaliu nei pernai. Mat dar vasarą visi gamintojai prisipirko tiek pigaus baltarusiško biokuro, kiek dar niekada neturėjo – beveik visam žiemos sezonui. Tuo tarpu kitokio kuro rūšys Lietuvoje beveik neatpigo. Bent jau vilniečiai, turintys autonominius šilumos gaminimo įrenginius, per radiatorius išleis panašiai tiek pat, kiek ir kelerius paskutiniuosius metus.

Skelbimų portaluose už malkas prašoma nuo 30 Eur už kubinį metrą (eglinės) iki 40 Eur (beržinės, alksninės) ir daugiau, priklausomai nuo drėgnumo, kiekio, pristatymo atstumo.

Tuo tarpu vos už 30 km į Rytus nuo Vilniaus, ir net tame pačiame Minske, malkų kainos drastiškai mažesnės. Sausų beržinių kaina už kubinį metrą – 21 Eur, mišrios – po 19 Eur, eglinės ir pušies – apie 12,5 Eur už kubą. Visais atvejais čia kalba – apie suskaldytas.

Kiek kainuos šildytis dujomis – kol kas neaišku. Šio kuro tiekėjai nurodo, jog jų – perdavimo paslaugos – įkainis mažės 16 proc. ir bus – 1,22 Eur už 1 MWh arba už maždaug 95 kubinius metrus. Kokia bus galutinė kubinio metro dujų kaina vartotojui nuo sausio 1 d. – neskelbiama.